Sloga do nogu potukla Leotar i upisala historijsku pobjedu u Premijer ligi BiH

Fudbaleri dobojske Sloge u prvoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH rezultatom 4:0 su pregazili Leotar, što im je bila historijska pobjeda u Premijer ligi BiH.

Oba tima ušla su u vrlo dobrom raspoloženju u meč, jer su kao autsajderi u prvom kolu osvojili po bod, Sloga protiv Borca nakon što je gubila rezultatom 2:0, a Leotar remijem na teškom gostovanju kod Željezničara na Grbavici.

I jedni i drugi igrali su danas otvoreno od početka meča i nije se odmah dalo naslutiti u kojem će pravcu otići utakmica, a onda ju je naglo usmjerio Luka Kulenović, koji je majstorski pobjegao odbrani Leotara u 36. minuti i potom vrlo lijepo pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, domaći su stigli do još jednog gola. Nakon niza grešaka u odbrani gostujućeg tima, Leo Janković je pogodio za 2:0 i već je tada bilo jasno da je Sloga izuzetno blizu pobjede.

Domaći su zahvaljujući vrhunskoj partiji u prvom poluvremenu bilo izuzetno razigrani od samog početka drugog dijela, a Luka Kulenović je naprosto bio neuhvatljiv za gostujući tim. U 49. minuti je poslije jako lijepe akcije majstorski postigao drugi pogodak nakon ubačaja Marka Kujundžića.

Leotar je bio potpuno razbijen, a iako je pokušavao da postigne barem jedan gol, bilo je evidentno da ni njegovi fudbaleri ne vjeruju u povratak u utakmicu. Sloga je stvorila još nekoliko šansi i bilo je pitanje momenta kada će doći do novog pogotka.

Pogodila je u 78. minuti, a nakon ubačaja iz kornera Eldin Hasanbegović se odlično snašao i pogodio za konačnih 4:0.

Sloga sada ima četiri boda i definitivno se čini da su preuranjene bile najave da bi ova ekipa trebala bez velikog otpora ispasti iz lige. S druge strane, Leotar je nakon boda na Grbavici potpuno podbacio i ostaje da se vidi koja su realna dostignuća trebinjskog tima u nastavku sezone. Čini se da gostujućem timu slijedi borba za opstanak.