Skauti odradili najveći dio posla u prvom susretu

Najveći korak naprijed, k Final Four turniru Kupa Bosne i Hercegovine, je u prvoj utakmici četvrtfinala napravio ljubuški Izviđač koji je slavio sa 34:23 nad Gračanicom.

To je najuvjerljiviji trijumf jedne ekipe u četvrtfinalnu Kupa, što znači i teško dostižnu prednost za suparnika Skauta koji su prvi dio meča dobili sa 16:12. Već u 40. minuti su imali 23:16, a potom sigurno meč priveli kraju i uvećali prednost do plus 11. Ivano Pavlović je opet bio najefikasniji igrač susreta sa 11 golova, Marijan Šaravanja i Mladen Bošković su postigli po 6 golova, a kapetan Milan Vukšić 5 golova. Kod gostiju po četiri gola postigli su Luka Karanović, Omer Mehmedović, Stefan Trkulja i Azer Musić.

Izviđaču sad slijede dvije utakmice kod Gračanice, prvo susret 24. kola prvenstva u subotu, potom uzvratni meč četvrtfinala Kupa u srijedu.

Rukometaši banjalučkog Borca su uz dosta muke savladali Hercegovinu u četvrtfinalu Kupa BiH i stigli do četiri gola prednosti 22:18 pred uzvrat u Nevesinju. Tek u posljednjih desetak minuta Banjalučani su definitivno prelomili meč.

– Jako nezgodna ekipa i ono što nama ne odgovara – iskusna. Imamo problema kad se spusti napad, kad se igra dugi napad. Oni su većinu napada završavali pasivnim. Neiskusno gubimo strpljenje, ne možemo da zadržimo koncentraciju. Jako teška utakmica mentalno jer smo u lošoj seriji i bilo nam je vrlo bitno da prvo ovdje pobijedimo bilo kakvom razlikom potom da razmišljamo o rivalu u subotu, a onda tek ide uzvrat, rekao je trener Borca Mirko Mikić.

Borcu slijedi bitan ogled sa Gradačcem jer im je upitan opstanak.

Krivaja je upisala minimalnu pobjedu protiv Slobode (33:32), dok je Vogošća slavila kod Leotara (29:25). Ovo je drugi poraz Trebinjaca od istog protivnika jer su u petak poraženi u Vogošći 23:19 u 23. kolu Premijer lige BiH. Er.B.