Skauti na krilima pobjede protiv Borca puni optimizma uoči gostovanja u Trebinju

Iza rukometaša Izviđača je tjedan koji će dugo pamtiti, kako skauti tako i navijači. Prvo poluvrijeme protiv Fuchsea u 2.kolu Europa lige i drugo poluvrijeme protiv Borca m;tel dugo će se pamtiti jer su mladi skauti odigrali atomski rukomet.

Utakmica s Borcem već je godinama „el clasico“, međusobni susreti ove dvije momčadi često su odlučivali o tituli, a nije isključeno da tako bude i ove sezone. U prvom srazu u subotu u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom Izviđač je bio u minusu veći dio susreta, ali posljednjih desetak minuta furioznom igrom stigao je do minimalne, ali velike pobjede 27:26.

O utakmici s Borcem, ali i s Fuchseom razgovarali smo s pomoćnim trenerom Izviđača Ivanom Džolićem koji je trener Izviđača 2 koji se natječe u Prvoj ligi Federacije BiH – skupina Jug. Džolić je govorio i o Premier ligi gdje je nabrojao nekoliko ekipa koje mogu svakome „pomrsiti račune“. Uz Izviđač i Borac tu su Gračanica, Leotar, uvijek nezgodne Maglaj i Konjuh, te unatoč nešto slabijem startu Slobodu i Vogošću, a tu je i dobojska Sloga. Prvenstvo će biti zanimljivo i neizvjesno do kraja, a Izviđač će učiniti sve da obrani titulu.

Treba reći da je Izviđač ove dvije utakmice igrao bez Milana Miće Vukšića kome je stradao bubreg. On je izišao iz bolnice i na kućnom je oporavku, a svi u klubu žele mu što brži oporavak. Džolić je govorio i o momčadi Izviđača 2 kojeg trenira i o igračima koji kucaju na vrata prve momčadi, ali i o mladosti koja godinama dolazi iz škole rukometa. Kao što je trener prve momčadi Toni Čolina kazao da se Izviđač ne treba plašiti za budućnost idućih dvadesetak godina.

Zbog stanke zbog EHF tjedna momčad je dobila nešto duži odmor nakon čega slijede pripreme za teško gostovanje u Trebinju kod Leotara koji je, također, sudionik u europskim natjecanjima.

Mile Kraljević/Radio Ljubuški

Objava Skauti na krilima pobjede protiv Borca puni optimizma uoči gostovanja u Trebinju pojavila se prvi puta na RADIO LJUBUŠKI.