Široki pobijedio, ali Velež ide u polufinale Mostarski.info

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Pecari Velež u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH rezultatom 1:0. No, to nije bio dovoljno za prolaz dalje jer je Velež u prvoj utakmici slavio s visokih 4:0.

Široki je krenuo u ovu utakmicu dosta ofenzivno s nekoliko promjena u sastavu u odnosu na prethodnu prvenstvenu utakmicu s Posušjem.

Ipak, domaći u prvom poluvremenu nisu imali previše izrazitih prigoda pred golom Jovičića. Velež je s druge strane u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio iz protunapada.

Igra se uglavnom odvijala na sredini terena i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu oba trenera su izvršila više izmjena, kao da su bili svjesni da Velež prolazi i dalje i da Široki to nema snage okrenuti.

U većem dijelu utakmice nije bilo nekih izrazitih prigoda, osim nakon prekida

Ipak Široki je sačuvao čast u ovom dvomeču i barem na Pecari pobijedio. Jedni strijelac na ovoj utakmici bio je Danijel Lukić nakon ubačaja Ikića iz udarca iz kuta.

Velež je glavninu posla odradio u Mostaru i potpuno zasluženo izborio prolaz dalje. U polufinalu ih očekuju momčadi Tuzla Cityja, Sarajeva i Igmana, a Široki će sada sve svoje ambicije okrenuti prvenstvu, a već u ponedjeljak ih čeka novi izazov kada će im na Pecaru doći Sloboda.

široki pobijedio, ali velež ide u polufinale mostarski.info

Mladi napadač Daniel Lukić današnjim golom ublažio je ukupni poraz Širokog u četvrtfinalnom dvomeču

Ova pobjeda, iako je pirova, bi mogla barem malo podignuti dobro narušeno samopouzdanje momčadi s Pecari.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Bosančić, Medić (od 69. Brekalo), Begić (od 61. Ćavar), Vukoja (od 61. Mašić), Blagaić (od 69. Paponja), Valinčić (od 46. Ikić), Mujan, Lukić

VELEŽ: Jovičić, Radović (od 56. Pršeš), Zeljković, Ćosić, Anđušić (od 56. Peco), Isić, Hasanović, Salčin, Zajmović (od 56. Haskić), Dejanović (od 56. Ovčina), Radovac