SAN JE OSTVAREN: Kyrgios ubjedljivo savladao Garina i prošao u svoje prvo Grand slam polufinale u karijeri

Kyrgios je danas sa ubjedljivih 3:0 u setovima savladao Čileanca Cristiana Garina i po prvi put prošao u polufinale jednog Grand slam turnira.

Australac je slavio rezultatom 6:4, 6:3, 7:6, a za pobjedu su mu bila dovoljna dva sata i 15 minuta.

Zanimljivo je da je Garin bolje započeo meč i došao do brejka već u prvom gemu, ali se Kyrgios sredinom seta vratio u isti i poravnao na 3:3.

Imao je Čileanac priliku u devetom gemu da vrati brejk prednosti kada je stigao do dvije brejk šanse, no Kyrgios ih je spasio, a onda iskoristio momentum u narednom gemu, oduzeo servis protivniku, a sa njim i prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set je bio mnogo lakši za Kyrgiosa koji je stigao do brejka u četvrtom gemu, a onda ga i potvrdio spasivši dvije brejk lopte za vodstvo od 4:1. Do kraja seta uspješno je održao prednost brejka i dobio ga 6:3.

U trećem setu gledali smo gem za gem borbu, a jedine brejk šanse vidjeli smo u šestom gemu kada je Čileanac imao tri šanse da oduzme servis protivniku, ali nije iskoristio nijednu.

Set je ušao u tiebreak u kojem smo vidjeli dva velika preokreta. Prvi je poveo Kyrgios 3:1, da bi potom Garin preokrenuo na 5:3, ali onda je Australac vezao četiri poena zaredom, dobio tiebreak 7:5 i plasirao se u veliko polufinale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Rafael Nadal – Taylor Fritz.

Tenis/san-je-ostvaren-kyrgios-ubjedljivo-savladao-garina-i-prosao-u-svoje-prvo-grand-slam-polufinale-u-karijeri-773846″>sport1.oslobodjenje.ba