PRED DUEL SA SRBIJOM: Auger-Aliasim bolji od Alcaraza u Davis Cupu!

Sutra se u posljednjem kolu grupne faze završnog turnira Davis Cupa sastaju reprezentacije Srbije i Kanade, a loša vijest za naše mogla bi biti odlična forma Felixa Auger-Aliassima, prvog reketa Kanađanina.

U tijeku je dvoboj njegove momčadi protiv Španjolaca, a izjednačio je 13. tenisač svijeta, ni manje ni više, nego pobjedom protiv novopečenog prvog tenisača svijeta Carlosa Alcaraza 2-1 u 6 setovima. :7 (3:7), 6 :4 i 6:2.

Kanađanin je odservirao čak 16 as udaraca, protiv 3 suparnika, a bio je dominantan i po broju winnera – skupio je 39 izravnih poena protiv 21 Španjolca.

Cijeli prvi set nije bilo break prilika, sve do posljednjeg gema, kada je Auger-Aliassime propustio dvije, što ga je koštalo u tiebreaku, gdje je Španjolac napravio još dva mini-breaka.

Felixu je očitao lekciju u prvom setu, pa u drugom nije ispuštao priliku u devetom gemu, iskoristio je drugu break priliku, a potom sigurno servirao za poravnanje.

Na pragu izjednačenja, u odlučujućem setu, kanadska tenisačica zamalo je stigla do pobjede.

Već je oduzeo servis suparniku, što je ponovio iu petom gemu, kada je poveo 4-1, a potom rutinski završio meč. Prethodno je pri vodstvu 2-1 spasio čak pet break prilika najmlađeg broja 1 u povijesti tenisa.

Prethodno je prednost Španjolcima donio Roberto Bautista-Agut, pobjedom 2-1 u setovima protiv Vaseka Pospišila.

Srbija i Kanada sastaju se sutra od 16 sati, a snage će odmjeriti Ože-Alijasim i Miomir Kecmanović.

Ono što je na strani naših tenisača je tradicija, budući da imaju dobar nastup protiv najboljih igrača Kanade, prije svih Kecmanovića i Filipa Krajinovića.