Posuška nevjesta Matea Parlov Koštro osvojila europsko srebro

HRVATSKA maratonkai posuška nevjesta Matea Parlov Koštro (30) osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Münchenu. Prva je bila Poljakinja Lisowska s vremenom 2:28.36, a naša predstavnica istrčala je u vremenu 2:28.42. Hrvatska atletičarka zaostala je na kraju šest sekundi. Bronca je pripala Nizozemki Brinkman.

Prije sedam mjeseci srušila rekord na 5000 metara

To je prva hrvatska medalja na velikim natjecanjima. Parlov Koštro je prije sedam mjeseci srušila hrvatski rekord na 5000 metara (16:10.06). Članica je AK Svetice. Natjecala se na maratonu na SP-u 2019. u Dohi, no nije završila utrku. Na Igrama u Tokiju završila je na 21. mjestu.

Podsjećamo, Matea je udana za našeg Posušanina Dražena Koštru koji je rodom iz Vira. Ovo nije prvi put da Matea bilježi odlične rezultate, a o njenim uspjesima naš portal je pisao i prije.

Posušje.info

Objava Posuška nevjesta Matea Parlov Koštro osvojila europsko srebro pojavila se prvi puta na Posušje.info.