PL: Neviđena revija golova u neviđenom debaklu Uniteda, uz dva hat-tricka! (VIDEO)

pl: neviđena revija golova u neviđenom debaklu uniteda, uz dva hat-tricka! (video)pl: neviđena revija golova u neviđenom debaklu uniteda, uz dva hat-tricka! (video)

Nogometaši Manchester Cityja demolirali su United na svom Etihadu u manchesterskom derbiju sa 6-3 u sklopu 9. kola Premier lige.

Konačni rezultat niti ne svjedoči o pravom odnosu snaga, budući da je momčad Pepa Guardiole sve riješila već u prvom poluvremenu, jer je vodila 4:0. Zanimljivo je da su sve golove za City postigli Erling Haaland i Phil Foden koji su zabili po hat-trick.

Već u 8. minuti Građane je doveo Phil Foden koji je u završnici prvog poluvremena, odnosno u 44. minuti drugim pogotkom praktički riješio pitanje pobjednika nakon asistencije Haalanda s lijeve strane. .

Prije ove asistencije, norveški je napadač i sam nastavio golgeterski niz pa je u samo tri minute, od 34. do 37., City povisio 3:0.

Oba pogotka postignuta su nakon asistencije Kevina De Bruynea, prvi glavom, a drugi nakon proklizavanja.

U sveopćem sivilu Uniteda, pomalo niotkuda uslijedio je efektan pogodak Anthonyja, koji je više djelovao kao utjeha negoli davanje nade gostima, čiji su navijači već prije kraja prvog poluvremena počeli napuštati stadion.

Haaland je u 64. minuti zabilježio još jedan hat-trick u nizu na ovom stadionu, a potom je u tome pomogao Fodenu, drugom asistencijom za njega u 73. minuti, kada su domaći poveli velikih 6-1.

Martial je smanjio rezultat na 6-2 u 84. minuti, kada je odbijenu loptu pospremio u mrežu nakon Edersonove obrane, a potom i postavio konačan rezultat s bijele točke, realiziravši jedanaesterac koji mu je prethodno skrenut.