PARTIZAN SE IZ ŠPANIJE VRAĆA BEZ POBEDE: Crno-bele koštala katastrofalna druga četvrtina protiv Reala

partizan se iz španije vraća bez pobede: crno-bele koštala katastrofalna druga četvrtina protiv realapartizan se iz španije vraća bez pobede: crno-bele koštala katastrofalna druga četvrtina protiv reala

Košarkaši Partizana doživjeli su drugi poraz na euroligaškoj turneji u Španjolskoj. Nakon Barcelone, večeras su poraženi i od Real Madrida sa 105-97.

Srbijanci su od početka bili sjajni šuterski, pa su tricom novaka Brodzianskog nešto više od četiri minute igre poveli 19-16. Dva nova šuta za tri u samoj završnici prvih 10 minuta, Exum pa Andušić, donijeli su lijepih +8 momčadi Željka Obradovića koja je nakon iznimno učinkovite dionice povela 40-32.

Nakon povratka na parket, međutim, uslijedila je prava agonija za Partizan i nevjerojatan niz od 20-2 za Kraljevski klub! Najzaslužniji za ovakav rezultatski trend bio je Mario Hezonja koji je u ovom intervalu ubacio između ostalih i dvije trice. S druge strane, Beograđani su također promašivali šuteve pa su pogodili samo dvije trice iz devet pokušaja.

Na poluvrijeme je momčad iz španjolske prijestolnice vodila, ali s ne toliko značajnom prednošću od 54-51, nakon trice Andušića, koji je ponovno odigrao dobru partiju i na poluvremenu skupio 13 poena.

Loša vijest za goste bila je šutersko raspoloženje Srhi Ljulje koji je početkom drugog poluvremena pogodio dvije trice. Ipak, Košarkaši Partizana ponovno su počeli pogađati pa su tricama različitih igrača ostali u igri iako su cijelo vrijeme bili u zaostatku.

Ipak, na kraju je Real preko bivšeg igrača Partizana Nigela Williamsa Gossa došao do najveće prednosti na utakmici s 12 poena (86-74).

U uvodnoj fazi posljednje četvrtine Mario Hezonja i Dzhanan Moussa ubacili su po tricu i tako najavili da njihova momčad do kraja utakmice neće ostaviti puno prilika gostima.

Do kraja su gosti tek uspjeli smanjiti zaostatak na jednoznamenkastu razliku, ali su preko Gabriela Deka za nešto manje od tri minute dopustili suparniku da prijeđe 100 poena.

Ovaj put, za razliku od dvoboja s Barcom, Zack Leday je bio na svojoj razini s 20 koševa i po 6 skokova i asistencija, ali uzalud. Isto vrijedi i za Kevina Panthera koji je upisao 16 koševa, 5 skokova i 3 asistencije, dok je Dante Exum imao poen više.

Kod pobjednika Sergio Julj ubacio je 20 poena, Walter Tavares 17 uz 8 skokova, a po 15 Gabriel Deck i Mario Hezonja.