Partizan pokleknuo u ludoj završnici: Real opet slavio u Beogradu!

U četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije Eurolige Košarkaši Real Madrida pobijedili su Partizan rezultatom 78:85.

Real je bolje krenuo u susret, poveo je 4:0, crno-bijeli su se mučili za bod, Lesor je nakon tri i pol minute postigao prvi poen za Partizan.

No, crno-bijeli nisu bili dovoljno koncentrirani pa je Hanga ubacio dvije trice zaredom, a s druge strane Trifunović je bio precizan za tri poena.

Crno-beli Košarkaši nisu bili dobro postavljeni u odbrani, a gosti su, s druge strane, to iskoristili. Prva četvrtina završava dvostrukim pogotkom Yanisa Papapetroua, ali rezultat na kraju ovog dijela igre glasio je 15:27 za španjolski klub.

U drugom poluvremenu Partizan je zabio poenima Exuma, no poenima Sergija Rodrigueza španjolski klub je otišao na plus 12. Crno-bijeli su se uspjeli približiti, Papapetrou je ubacio tricu, ali na drugoj strani Williams -Goss je uzvratio ubacivanjem za dva poena. U narednim trenucima Partizan je zaigrao, Lesor je pogodio, a onda je uslijedila nova trica Papapetroua za samo minus dva. Srbijanski klub nije iskoristio šanse koje je imao za vodstvo u ovoj utakmici, Gos je to kažnjavao, a Ledej je zabio za totalnu erupciju u Areni, da bi Andušić zabio za izjednačenje. Do kraja poluvremena Ljulj je fauliran na trici, a rezultat na kraju dionice glasio je 42:45 u korist španjolske momčadi.

Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Papapetra, nakon Hezonjine trice Ledej je bio precizan za izjednačenje na 49:49, dok je Anđušić sjajnim prodorom poentirao za vodstvo crno-bijelih. Real je uspio vratiti prednost, a na kraju treće dionice rezultat je bio 55:61.

Crno-bijeli su sjajno otvorili posljednju četvrtinu, Exum je pogodio tricu, a potom je Lessor pogodio uz faul. Ipak, Randolph je prepolovio s linije slobodnih bacanja, ali to je dovoljno za povratak na +5. Leday je držao Partizan u igri, uspio je smanjiti, ali je Rodríguez zabio novu tricu za vodstvo svoje momčadi.

Deck je bio fauliran, ali je pretrpio ozljedu zbog koje je morao napustiti teren, a Williams Goss je bio precizan s linije slobodnih bacanja. Real je imao prednost od 6 poena, ali je Madar ukrao loptu i pogodio, a potom se lopta vratila u koš i crno-bijele ostavila na samo dva poena zaostatka. Ipak, Tavares je uz faul uspio poentirati i približiti svoju momčad pobjedi, Partizan nije uspio, Real je na kraju slavio 78:85.

Ovaj poraz crno-bijeli vraća seriju doigravanja u Madrid gdje se sljedećeg tjedna igra majstorica.