Paponja zlatni, Grgić i Juričić brončane na Prvenstvu Balkana

Od 25. do 28. svibnja u crnogorskom Baru održano je Prvenstvu Balkana za djecu. Na Balkanskom prvenstvu nastupilo je 1300 natjecatelja iz 11 država, a nastupajući za reprezentaciju Republike Hrvatske članovi KK Brotnjo-Hercegovina osvojili su tri odličja.

Prvak Balkana nakon pet borbi je Davi Paponja u kategoriji dječaka do 13 godina do 50 kg.  David je uspio ponoviti rezultat iz prošla dva Balkanska prvenstva i potvrdio da je talentiran mladi natjecatelj. Marta Grgić u kategoriji djevojčica 10 godina do 30 kg nakon četiri borbe i prvog nastupa na Balkanskom osvojila je brončanu medalju.

paponja zlatni, grgić i juričić brončane na prvenstvu balkana

Brončanu medalju također je osvojila Ivana Juričić u kategoriji djevojčice 12 godina do 45 kg koja je nastupila u pet borbi, a ukupno gledano ima tri osvojena odličja s prvenstava Balkana. Za Hrvatsku su još nastupili naši: Marta Prskalo, Eva Krasić, Maria Sofia Juričić, Petra Glamuzina ,Nikola Krasić, Pero Džida, Kristian Barbarić i Ivano Ivanković, ali nisu uspjeli ovaj put doći do medalje – poručili su iz KK Brotnjo-Hercegovina.

Također iz karate kluba su čestitali svojim natjecateljima na dobrim nastupima za reprezentaciju Republike Hrvatske, klub i Brotnjo, te se zahvalili roditeljima, Općini Čitluk i Sportskom savezu Brotnja na pomoći pri odlasku na Prvenstvo Balkana održano u Crnoj Gori.

The post Paponja zlatni, Grgić i Juričić brončane na Prvenstvu Balkana appeared first on Općina Čitluk.