Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » Općini Čitluk dodijeljeno priznanje za transparentnost u javnim nabavama
Čitluk

Općini Čitluk dodijeljeno priznanje za transparentnost u javnim nabavama

09/12/20222 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Uoči Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, jučer je u Sarajevu predstavljen monitoring izvještaj o postupcima javnih nabava praćenih putem portala PratimoTendere (www.pratimotendere.ba).

Na održanoj konferenciji za medije predstavljeni su rezultati praćenja ukupno 8.006 postupaka javnih nabava, u ukupnoj vrijednosti od 303.613.549,55 KM bez PDV-a, u razdoblju od 1. listopada 2021. do 30. rujna 2022. godine.

Rezultati pokazuju da su nastavljeni negativni trendovi koruptivnosti, diskriminacije i netransparentnosti u provođenju javnih nabava. Preciznije, elementi rizičnosti utvrđeni su u čak 7.219 (90,16 %) praćenih postupaka javnih nabava, čija je ukupna vrijednost 277.523.693,78 KM bez PDV-a, objavljeno je na portalu PratimoTendere.

Na svečanosti je nastavljena tradicija uručivanja priznanja „Zelena zastavica“ onim ugovornim organima koji su prepoznati kao pozitivni primjeri. Ove godine priznanje je dobila Općina Čitluk, koja je pokazala visok nivo transparentnosti i otvorenosti za konkurenciju.

Navedeno priznanje na svečanosti u Sarajevu preuzeli su Mario Rozić, tajnik Ureda načelnika – pomoćnik načelnika Općine Čitluk i Natali Paradžik, službenica za javnu nabavu.

Podsjetimo, PratimoTendere je portal za praćenje i otkrivanje rizičnih javnih nabava, odnosno netransparentnih, nezakonitih, diskriminatornih, koruptivnih javnih nabava. Portal je razvijen na posebnoj metodologiji i softverskom algoritmu, kao inovativan alat za otkrivanje elemenata korupcije u javnim nabavama, te omogućava identificiranje rizičnih javnih nabava, prezentaciju uočenih neregularnosti, prijavu sumnjivih javnih nabava i komunikaciju sa korisnicima. Portal putem zelenih, žutih i crvenih zastavica identificira i signalizira koje javne nabave su rizične.

Udruženje CRMA i portal PratimoTendere provode aktivnost antikorupcijskog monitoringa javnih nabava u okviru projekta „Podrška građanima u borbi protiv korupcije“, a koji realizira CCI, Udruženje CRMA i Transparency International uz financijsku podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).

PratimoTendere / Općina Čitluk

The post Općini Čitluk dodijeljeno priznanje za transparentnost u javnim nabavama appeared first on Općina Čitluk.

citluk.ba

Preporučeni članci

  • Sastanak predstavnika FGU i predstavnika Općine Čitluk
  • Proglašeni najuspješniji sportaši općine Čitluk u 2022. godini
  • Federalno ministarstvo okoliša i turizma sufinancira realizaciju projekta „Uređenje pješačke staze uz potok Lukoć“
  • Javni poziv za prikupljanje prijava za izbor najuspješnijih sportaša općine Čitluk za 2025. godinu

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

Završena rekonstrukcija dijela prometnice u Krehin Gracu

04/09/2026

Javni natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja Gradske ljekarne Čitluk

04/09/2026

Održana obuka o primjeni Etičkog kodeksa za vijećnike Općinskog vijeća Čitluk

03/09/2026

U Čitluku počinje s radom Klub čitatelja: Prvi susret 1. listopada u knjižnici KIC-a

03/09/2026
Najnovije

Stručni savjetnik za komunikacije, Voditelj pisarnice-stručni saradnik …

04/09/2026

Počinje nova školska godina: Objavljen raspored dolaska učenika OŠ Ivana Mažuranića Posušje

04/09/2026

Pusta sela, a ulice preuzeli radnici iz Nepala: Veliki preokret na granici s BiH

04/09/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Stručni savjetnik za komunikacije, Voditelj pisarnice-stručni saradnik …

Počinje nova školska godina: Objavljen raspored dolaska učenika OŠ Ivana Mažuranića Posušje

Pusta sela, a ulice preuzeli radnici iz Nepala: Veliki preokret na granici s BiH

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.