Odbojkašice su nakon brojnih preokreta slavile u dramatičnoj završnici!

Srbija – Nizozemska 3-2 (27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Nizozemsku sa 3-2 u setovima u odbojkaškoj Ligi nacija, u dramatičnoj završnici susreta potpunog preokreta.

Najbolja u našem timu bila je Sara Lozo koja je postigla 24 poena, dok ju je u napadu dobro pratila suradnica u dijagonali primanja Katarina Lazović sa 17. Poen manje ubacila je Ana Bjelica, dok je Jovana Stevanović imala 10.

Utakmica je počela s 2:0 za Nizozemsku, ali je Srbija odmah preokrenula s tri vezana poena. Potom se igralo poen za poen uz minimalno vodstvo Nizozemaca.

Poveli su sredinom seta s 13:11, potom su naši gubili 22:19, ali su serijom 4:0 preokrenuli kada je bilo najpotrebnije, a kasnije dobili set s razlikom .

Drugi set počeo je isto kao i prvi, a naši odbojkaši su došli do prednosti kada su se odvojili na 6:3. Postupno su povećavali razliku, pa kada su poveli sa 17-10 bilo je jasno da Nizozemska nema velike šanse za izjednačenje rezultata u setovima. Na kraju je set dobiven sa +9, odnosno 25:16, što je najveća prednost u ovom dijelu.

No, protivnici su se izvukli i osvojili treći set gotovo na isti način kao i naši prethodni, kada su također u jednom trenutku vodili 17-10, a onda lako završili posao.

Četvrti set bio je pun preokreta. Nizozemska je na startu imala blagu prednost, no izabranici Daniele Santarelli prvi su došli do značajnog vodstva i čak poveli s 22-17, kada se činilo da će rutinski završiti susret. No, uslijedila je nevjerojatna serija protivnica od 8-0 s kojima su izravno dobili set pa je pobjednik odlučen u tiebreaku.

Iako su protivnice prve osvojile dva poena u petom setu, naše djevojke su na kraju postigle tri poena i pobijedile.

Prethodno su naši odbojkaši svladali Belgiju 3-1 i Bugarsku maksimalnim rezultatom, dok su poraženi od Tajlanda 3-2.