Odbojkašice poražene od Nijemaca u dramatičnoj završnici nakon velikog preokreta

odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u 4. kolu Lige nacija od Njemačke 3-2 (27:25, 25:27, 18:25, 28:26, 18:16)u vrlo neizvjesnom dvoboju, nakon preokreta u posljednja dva seta.

Prvi set bio je vrlo neizvjestan, gdje je jedna reprezentacija uspjela steći najviše 3 boda prednosti, pa je kraj razlike koju je Njemačka dobila i povela s 1-0 u setovima.

Gotovo preslikani drugi set otišao je na stranu Plave družine pa je rezultat izjednačen, dok su u trećem naši reprezentativci sredinom seta stekli nešto značajniju prednost koja je samo povećala na konačnih 25-18 do kraja ovog dijela igre.

U četvrtom setu srpske odbojkašice su u završnom dijelu propustile prednost od 5 poena (21-16) i na kraju izgubile 28-26.

Srbija je bila na korak do pobjede u tiebreaku, no Nijemci su najbolje reagirali u ključnim trenucima pa su se spasili asom i blokom, samo za meč loptu, kada nije uspio ubaciti Dušan Petković.

Na kraju su u tiebreaku uspjeli preokrenuti i ostvariti konačnu pobjedu.

odbojkašice Srbije sada su na učinku dvije pobjede i isto toliko poraza.

Najučinkovitiji u našoj reprezentaciji bio je korektor Dušan Petković s 24 poena, dok je Pavle Perić postigao dva manje. Sjajan je bio i Miran Kujundžić sa 16, kao i Nemanja Mašulović sa 13, od čega 4 blokadom.

U pobjedničkoj momčadi Christian Fromm i Linus Weber postigli su po 18 koševa, a Moritz Reichert bod manje.