Novi Beograd bez trofeja europskog prvaka, Jakšić je nezasluženi heroj

Vaterpolisti Novog Beograda nisu uspjeli postati prvaci Europe, jer je nakon boljeg izvođenja peteraca, ukupnim rezultatom 17-16, talijanski Pro Reco ostao na tronu Lige prvaka.

Cijela utakmica bila je puna neizvjesnosti. Na poluvremenu su naši vodili gol-razlikom (6-5), a bolje je bilo u drugoj četvrtini, nakon što je učinkovita prva završila rezultatom 4-4.

Treća trećina bila je još učinkovitija, a izabranici Igora Milanovića opet su se bolje snašli, pa je nakon ovog dijela povećao razliku na dva pogotka.

Nakon što je Talijan izjednačio u trećoj dionici, Jakšić je novim pogotkom donio prednost (7-6), ali se igralo po principu gol za gol, pa je nakon promašaja Dušana Mandića na drugoj strani Reko iskoristio peterac nakon prekršaja koji je zaustavio njihovu kontru.

Preokret je donio Aleksandar Ivović novom petercom, kada je talijanska momčad povela sa 8-7, ali je rezultat ponovno poravnao Strahinja Rašović.

Nakon dužeg vremena srpska momčad izgubila je na dva pogotka golom prekaljenog centra Duška Pijetlovića za 10-8, krajem treće četvrtine.

Ovaj dio završio je rezultatom 11-9.

No, pet minuta prije kraja Jungerov četvrti pogodak donio je novo izjednačenje. Igor Milanović ubrzo je bio prisiljen zatražiti timeout.

Ovaj potez je urodio plodom, jer je igrač više od Duška Pijetlovića pobijedio svojim petim pogotkom Nikola Jakšić, pa je Novi Beograd poveo 12-11.

No, iskoristio je Benjamin Ben Halok minutu i 12 sekundi prije kraja, opet poravnao, pa je sve kulminiralo, a na vrhuncu drame kvalitetu je još jednom potvrdio Nikola Jakšić koji je hrabro poveo .

No, bilo je dovoljno vremena za izjednačenje na drugoj strani, a udarac za pobjedu Dušana Mandića uspio je obraniti protivničkog vratara koji je bio na visini zadatka, pa je uzbuđenje kulminiralo i petercima je odlučio europski prvak!

Tamo je Delungo u drugoj seriji obranio udarac Mandića, međutim u trećoj seriji na golu naše momčadi stao je naš reprezentativac Gojko Pijetlović, nakon čega je Younger pogodio gredu.

Nažalost, nesuđeni junak utakmice Nikola Jakšić nije realizirao svoju petercu koja se pokazala presudnom pa je talijanski div ostao u vrhu Europe.