Nova pobjeda plavo-bijelih

U sklopu 24. kola WWin lige Bosne i Hercegovine odigrala se mala hercegovačka derbi utakmica između GOŠK-a i Posušja u Gabeli. Gosti su slavili rezultatom 0-1!

Utakmica je protekla bez velikih uzbuđenja. U 10. minuti, Ikić je šutirao preko gola gostiju s 20 metara.

Golman GOŠK-a dobro je reagirao na ubačaj Petrovića u 12. minuti.

Mandić je pokušao u 24. minuti nakon jednog ubačaja, ali bio je to lagan plijen za Bobića.

U 29. minuti, sjajna prilika za goste. Prvo se Petrović okliznuo, a onda je Mandić prebacio Bobića, ali netko od domaćih igrača izbacio je loptu gotovo s gol linije.

Četiri minute kasnije, prilika na drugoj strani. Marasović je lijepo uposlio Musulina, koji s 11 metara šutira pravo u Galića.

Dobra prilika za goste u 50. minuti. Mandić stiže prije Bobića do jedne lopte, uspijeva ga prebaciti, ali lopta ide preko gola.

Gosti dolaze do vodećeg i, kako će se ispostaviti, pobjedonosnog gola u 53. minuti. Lučić sjajno ubacuje s lijeve strane, Boban najviši u skoku, glavom pogađa za 0:1.

Posušje je imalo priliku za još jedan gol desetak minuta kasnije, ali Brkovićev šut završava na prečki.

To je bilo otprilike sve što smo vidjeli u ovoj utakmici, a Posušje je s ovom pobjedom tri boda bliže Europi nego ispadanju, dok će GOŠK grčevito boriti se za ostanak u ligi.

Posušje se nalazi na šestom mjestu s 36 bodova, dok GOŠK ima 24 boda na devetom mjestu, samo bod više od Cityja i Željezničara koji su u zoni ispadanja.

Ova utakmica zatvorila je 24. kolo, a u 25. će Posušje na domaćem terenu ugostiti Tuzla City, dok će GOŠK biti gost Širokog Brijega.

HŠK Posušje: Galić, Vrgoč, Petrović, Brković, Mandić, Erick, Marić, Begić, Maglica, Lučić i Boban.

NK GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Bradara, Musulin, Čajić, Ikić, Mihaljević, Batarelo, Šiško i Marasović.

Objava Nova pobjeda plavo-bijelih pojavila se prvi puta na Posušje.info.