Nogometaši Rame slavili protiv FK Klis s visokih 6:0

Nogometaši HNK Rama na stadionu “Luka” u Prozoru odigrali su četvrtfinalnu kup utakmicu protiv FK Klis. Utakmica je odigrana u nedjelju, 30. srpnja 2023. godine u ugodnoj i pozitivnoj atmosferi. Ramski nogometaši savladali su FK Klis s visokih 6:0.

Na početku utakmice činilo se da će biti tvrda i zatvorena utakmica. Međutim, nogometaši Rame ubrzo su započeli stvarati prilike. Golijadu je otvorio kapetan Stipo Babić kada je iz dobrog ubačaja zakucao loptu u mrežu već u 8. minuti.

Klišani su izgledali nakon toga zbunjeno što je iskoristio Mario Budimir u dva navrata i to najprije dobrim prodorom s centra do protovničkog golmana u 12. minuti. Ponovno je izvrsno poentirao u 24. minuti.  S tim poluvremenom se otišlo na odmor.

nogometaši rame slavili protiv fk klis s visokih 6:0

Odmah na startu drugog poluvremena nogometaši FK Klis podigli su se i počeli prijetiti. Sve je to palo u vodu kada je Stipo Babić kapetanski nesebično uposlio Ivana Juričića koji je svoju marljivost na terenu okrunio pogotkom u 60.  minuti.

Josip Ivić se u 74 minuti sručio kao brzi vlak pred protivnički gol te je iz prvog pokušaja pogodio stativu, ali zato nije iz drugog. U publici se začuo komentar kao da je sam sebi nabacivao.

Ovu pobjedu začinio je svojim pogotkom Luka Budimir te je konačni rezultat na kraju ove četvrtvinalne utakmice 6:0.

Pobjedom nogometaši HNK Rama plasirali su se u polufinale.