NE SAMO KOŠARKAŠI: Novi poraz Amerikanaca, Đoković u finalu US Opena!

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u finale US Opena. Nakon tri seta slavio je protiv domaćeg igrača Bena Sheltona. Jedini otpor Amerikanac je pružio u trećem setu.

Po setovima 6:3, 6:2, 7:6 (4)

Đoković je bio siguran u svom servis gemu na početku meča. Shelton je učinio isto i igre su se odvijale vrlo brzo. Proboj je napravio Srbin koji je u šestom gemu oduzeo servis suparniku za 4:2.

Vrlo brzo je to potvrdio i stigao do tri utakmice prednosti. I u sljedećem je gemu breakom uspio povesti 1:0. Shelton je ipak smanjio na 5:3. Amerikanac je imao break priliku, no Đoković ju je spasio i poveo u setovima.

A početkom drugog Shelton je spasio break loptu i poveo.

Đoković je nastavio s pritiskom, što mu se isplatilo. Napravio je break i poveo 3:2. Potvrdio je to za 4:2. Srbin je zaprijetio i došao do breaka za 5:2. No, u tome je uspio i došao na korak od osvajanja drugog seta. Kasnije je na semaforu stajalo 2:0 u korist Srbina, pa mu je do finala ostao još set.

Đoković pravi break odmah na početku trećeg seta i vodi 2:0. Od početnog vodstva, nastavio ga je održavati. U osmom gemu Shelton se uspio vratiti i poravnati na 4:4.

Amerikanac je imao break i ujedno set loptu koju nije iskoristio. Đoković je uz dosta muke uspio izjednačiti na 5:5. U sljedećem servis gemu uspio je napraviti vrlo važan break. U pokušaju da završi meč suočio se s dvije break lopte koje je poništio. Pogreškama je dopustio suparniku da set odvede u tie break.

Počeo je Đoković s 3:0. Osvojio je i dva mini breaka za prednost od 4:1. Shelton je pritiskom na našu igračicu smanjio na 5:4. Stigao je do dvije meč lopte 6:4 i iskoristio prvu za plasman u finale.

Tamo će igrati s pobjednikom susreta Alcaraz – Medvedev.