NBA: Jokić triple-doubleom poveo u finalu (VIDEO)

Košarkaši Denvera pobijedili su Los Angeles Lakerse u prvom susretu finala doigravanja Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 132:126.

Srpski centar upisao je šesti triple-double u doigravanju u posljednjih 11 utakmica doigravanja sa 34 poena (12/17 iz igre, 3/3 za tri, 7/8 slobodna bacanja), 21 skokom, 14 asistencija i 2 blokade. za 42 minute..

Bila je to utakmica u kojoj je Denver vodio cijeli susret i činilo se da će do pobjede doći puno lakše. Na poluvremenu su imali 18 koševa prednosti, au nastavku su u nekoliko navrata imali i 20 koševa prednosti.

Ipak, Lakersi se nisu predavali i na kraju je uslijedila neizvjesna završnica u kojoj je Denver ostao pribran i ostvario prvu pobjedu.

Osim rookieja, Denverov Jamal Murray dodao je 31 poen (12/20 iz igre, 4/8 za tri, 5sk, 5as), Kentavious Caldwell Pope 21, Michael Porter Jr. 15 uz 10 skokova i Aaron Gordon 12, dok Bruce Brown dao je 16 poena s klupe.

Lakerse su predvodili Davis s 40 koševa (14/23, 1/1 za tri, 11/11 slobodna bacanja, 10sk, 3as, 2bl), LeBron James s 26 /9/16 iz igre, 0/4 za tri , 8/11 slobodnih bacanja) i Reaves s 23 (7/14 šut iz igre, 5/9 trice, 4/4 slobodna bacanja).

Druga utakmica na rasporedu je 19. svibnja u 2.30 po srpskom vremenu.