NBA: Bogdanović i Zubac odlični u porazima Pistonsa i Clippersa

Bojan Bogdanović bio je sinoć najbolji strijelac u porazu svojih Detroit Pistonsa, dok je Ivica Zubac upisao double-double u porazu svojih LA Clippersa.

Pistonse Bojana Bogdanovića su na svom terenu sa 120-99 porazili Washington Wizardsi, a hrvatski je reprezentativac u 29:18 minuta na terenu zabio 25 koševa (šut iz igre 8/13, trice 4/7), pridodavši tome tri skoka i jednu asistenciju.

Washington su predvodili Kyle Kuzma sa 25 i Kristaps Porzingis sa 20 ubačaja. Ovo je bila treća pobjeda u četiri utakmice za Wizardse, dok je Detroit ostao na jednoj pobjedi od početka sezone i upisao treći poraz.

Wizardsi su imali prednost od 17 koševa u trećoj četvrtini i dvoznamenkastu prednost su zadržali veći dio zadnje četvrtine.

LA Clippersi su također poraženi na gostovanju, bolji od njih su sa 108-94 bili Oklahoma City Thunder, a Zubac je u porazu svoje momčadi upisao double-double sa 10 poena (šut iz igre 5/9, trice 0/1) i 14 skokova. Tome je dodao i dvije asistencije i sedam blokada.

Najbolji strijelac poražene momčadi bio je Luke Kennard koji je utakmicu završio sa 15 koševa.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi, kojoj je ova prva pobjeda ove sezone, bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 33 koša. Tre Mann je ubacio 25 koševa.

Utakmicu je odlučila treća četvrtina u kojoj je Oklahoma napravila seriju 21-0, a stečenu prednost nije ispustila do kraja susreta.

Pregled rezultata susreta sjevernoameričke Košarkaške NBA lige koji su odigrani u utorak:

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks  113-111
Washington Wizards - Detroit Pistons     120-99
Oklahoma City Thunder - LA Clippers      108-94
Phoenix Suns - Golden State Warriors     134-105

The post NBA: Bogdanović i Zubac odlični u porazima Pistonsa i Clippersa appeared first on Dnevni.ba.