Nadal uz izgubljen set prošao u drugo kolo Australijan Opena

Rafael Nadal (ATP 1.) pobjedom je krenuo u odbranu naslova na Australijan Openu.

Španac je u meču prvog kola poslije tri sata i 43 minuta igre s 3:1 u setovima savladao Britanca Džeka Drejpera (Jack Draper, ATP 38.).

Bio je to očekivano težak ispit za prvog nositelja u Melburnu.

Prvi set Nadal je dobio sa 7:5, da bi u drugom Drejper uzvratio s 2:6, uz čak dva napravljena brejka.

I treći set donio je uzbudljivu borbu. Nadal je prvi napravio brejk, Drejper mu je uzvratio, da bi Španac još jednim oduzetim servisom protivniku uzeo set s 6:4 i došao do novog vodstva.

Četvrti set krenuo je brejkom Drejpera, no Nadal je potom ubacio u višu brzinu i s tri napravljena brejka slavio s 6:1.

U drugom kolu čega ga Amerikanac Mekenzi Mekdonald (Mackenzie McDonald, ATP 65.), koji je na startu s 2:3 u setovima (6:7/5:7, 6:7/1:7, 6:1, 7:6/12:10, 4:6) savladao sunarodnjaka Brendona Nakašimu (Brandon Nakashima, ATP 49.).