U Mostaru je u ponedjeljak održana dodjela 88 ugovora o finansiranju u okviru Programa prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine za 2024. godinu u vrijednosti od 4.2 milijuna eura.
Ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić istaknuo je da je riječ o dodjeli 88 ugovora različitim subjektima sa područja BiH i Republike Hrvatske, s ciljem poboljšanja suradnje i stvaranja dodatne vrijednosti za stanovnike oba pogranična područja.
Hrvatska vlada provodi ovaj program od 2021. godine, s povećanjem prijava svake godine. Ministar Erlić je naglasio da će se ovaj program i dalje širiti, s obzirom da je inicijalno dodijeljeno 800,000 eura, dok sada iznosi 4.2 milijuna eura.
Načelnik općine Posušje Ante Begić preuzeo je odobreni projekt za unaprjeđenje lokalne infrastrukture u partnerstvu sa Gradom Velika Gorica, vrijedan 79.100,00 eura.
Ugovore su uručili ministar Erlić i državni tajnik za Hrvate izvan RH Zvonko Milas, a načelnik Begić je preuzeo partnerski projekt.
Cilj Programa je jačanje suradnje između RH i BiH kroz revitalizaciju pograničnog područja i podršku Hrvatima u BiH, njihovom povratku, ostanku i ravnopravnosti.
Objava U Mostaru dodijeljeni milijunski ugovori iz Programa prekogranične suradnje RH i BiH: Ugovore za partnerski projekt Općine Posušje i Grada Velike Gorice preuzeo načelnik Ante Begić pojavila se prvi puta na Posušje.info.
Izvor: ( www.posusje.info / Mostarski.info )


