Mostarski derbi bez pobjednika

Treći ovosezonski mostarski derbi nije donio pobjednika.

Nakon što smo u prvom dijelu sezone upisali dvije pobjede – 2:1 na domaćem terenu i 1:0 u Vrapčićima, večerašnji ogled završio je rezultatom 1:1.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao kao novi prvak i sa čak 39 bodova prednosti ispred gradskog rivala, a nakon više tvrdih nego kvalitetnih prvih 45 minuta, nastavak je donio puno više uzbuđenja.

Prvo je Igor Savić u 58. minuti dobio drugi žuti karton, ali samo četiri minute kasnije ipak smo uspjeli povesti preko Nemanje Bilbije koji je znao kazniti pogrešku gostujućeg vratara Slaviše Bogdanovića – bio je to Bilbijin osmi pogodak u mostarskim derbijima, odnosno sedmi u posljednjih pet utakmica u kojima je pogađao mrežu Veleža.

U rezultatskoj prednosti bili smo samo šest minuta, jer je već u 68. minuti Brandao pogodio za poravnanje, a do kraja utakmice mreže se više nisu tresle.

Najbolju priliku imao je Danilo Šipovac, ali njegovo udarac zaustavila je vratnica.

ZRINJSKI – VELEŽ 1:1

Strijelci: 1:0 – Bilbija (62′), 1:1 – Brandao (68′)

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić (46′ Magdić), Zlomislić (46′ Šipovac), Bašić, Savić, Jakovljević, Janković (69′ Bekić), Memija (88′ Trajkovski), Bilbija.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zvonić (55′ Peco), Zeljković, Čosić, Anđušić, Ovčina (75′ Salčin), Hasanović (65′ Pršeš), Dejanović (75′ Dejanović), Džanković (65′ Brandao), Radovac.