Minimalan poraz Veleža protiv Hamruna

Večeras je na stadionu Grbavica odigrana prva utakmica 2. pretkola UEFA Europa Conference League između FK Velež i Hamrun Spartans FC sa Malte. Na kraju, minimalan poraz Veleža rezultatom 0:1.

Za Rođene su večeras igrali: Bogdanović – Ćosić, Zeljković, Ikić, Pavić – Hasanović, Radovac – Zajmović, Halilović, Anđušić – Haskić.

Hamrun Spartans: Bonello, Bjeličić, Emerson, Borg, Camenzuli, Guillaumier, Prša, Corbolan, Jonn, Dodo, Mashike

Trener Amar Osim se našao u problemu već na zagrijavnju ekipe kada se Dejanović požalio na povredu, nakon čega je Zajmović dobio priliku za igru. Gosti su na početku opasno zaprijetili nakon izgubljene lopte Veleža, ali Bogdanović na pravom mjestu. Rođeni su uzvratili preko Hasanovića i Halilovića, kojeg je odbrana gostiju u zadnji momenat spriječila da se nađe u odličnoj prilici.

Sredinom poluvremena velika šansa za Velež. Hasanović se nakon prekida praktično našao sam pred golmanom, ali se ne snalazi najbolje i njegov udarac brani Bonello. Nažalost, Rođeni su ubrzo kažnjeni za promašaj, kada se nakon prekida i odbijene lopte najbolje snalazi Guillaumier, za vodstvo gostiju 0:1 u 31. minuti. Rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju u istom sastavu, dok gosti opasno prijete u dva navrata. Trener Osim reaguje u 58. minuti sa trostrukom izmjenom. Umjesto Pavića, Hasanovića i Zajmovića u igru su ušli Blagojević, Vehabović i Pantelić, nakon čega se Halilović vratio na lijevu stranu odbrane.

Nakon toga, u 75. minuti Radovca je zamijenio Pršeš, a u 80. minuti Džanković je zamijenio Anđušića. Upravo je Džanković opasno zaprijetio gostima solo prodorom, ali ga odbrana zaustavlja u zadnjem momentu.

Pred sami kraj utakmice Blagojević je šutirao iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida, da bi na kraju Haskić opasno zaprijetio iz blizine, ali je golman Bonello fenomenalno reagovao i spasio svoju ekipu.

Na kraju, završeno je pobjedom gostiju 0:1, a revanš je na programu za sedam dana.