“LUDI” DAN U WIMBLEDONU: Kyrgios izbacio Tsitsipasa, tražio diskvalifikaciju i spominjao Novaka

U derbiju dana Wimbledona Nick Kyrgios je u osmini finala svladao Grka Stephanosa Tsitsipasa s 3-1, po setovima 6:7 (2:7), 6:4, 6:3 i 7:6 (9:7). ).

Iako je Australac tek 40. tenisač svijeta, jasno je da ovakav ishod nije iznenađenje, jer inače ne igra puno mečeva i ne shvaća tenis previše ozbiljno, ali kada želi igrati, može zaprijetiti bilo tko.

Osim drame kada je u pitanju sam rezultat, ništa bolje nije bilo ni u situacijama između poena.

Nick Kyrgios potpuno je izbacio Tsitsipasa iz ritma, Grk je potom ispucavao lopticu loptom, da bi na kraju drugog seta ispucao lopticu prema publici i pukim slučajem nikoga nije pogodio.

Kyrgios je u jednom trenutku žestoko prosvjedovao ovom prilikom, kada je tražio diskvalifikaciju protivnika, osvrćući se na slučaj Novaka Đokovića s US Opena i ukazujući na dvostruka mjerila, kada je diskvalificiran jer je slučajno udario linijskog suca Lopta.

Uostalom, australski je tenisač nakon pobjede rekao kako poštuje protivnika te da su u dobrim odnosima izvan terena.

Kada je riječ o samom tijeku meča, Tsitsipas je u prvom setu spasio 4 break lopte i uspio povesti jer je bio bolji u tiebreaku.

U drugom setu ključan je bio Australčev break za 5:4, kada je u sljedećem gemu spasio break loptu i materijalizirao prednost za izjednačenje u setovima.

U trećem setu jedine dvije break šanse viđene su u četvrtoj igri, kada je Kyrgios uzeo ključni break, dok je u 4. setu sve kulminiralo.

Viđeno je puno break lopti, ali niti jedna nije realizirana, a na kraju je svaki poen bio bitan u tiebreaku, a ipak je set, a time i meč otišao na Kyrgiosovu stranu.

U sljedećem kolu suparnik će mu biti igrač Amerike, Brandon Nakashima.

Večeras se incident dogodio na kraju meča između Nadala i Sonega.