LŠ: Inter nakon milanskog derbija na korak do finala! (VIDEO)

Nogometaši Intera ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici 1/2 finala Lige prvaka protiv gradskog rivala Milana 0:2 (0:2).

Utakmica je počela kao iz snova za Inter.

Nakon kornera Calhanoglua u 8. minuti, Edin Džeko se odlično snašao i nogom zahvatio loptu u kontaktu i poslao je pod samu gredu.

Da stvar bude gora po navijače Milana, samo dvije minute kasnije Inter izvodi polukontru nakon koje Mihtarian ostaje 1 na 1 s Mannionom i rutinski donosi dva pogotka prednosti Tim Simonea Inzaghija.

Domaćini su djelovali potpuno dezorijentirano na terenu, a Inter je možda propustio priliku zabiti i treći pogodak. Calhanoglu je nakon sjajnog udarca pogodio vratnicu, a potom Barella iz udarca nije uspio savladati Manniona.

Milan je imao i sreće sredinom prvog poluvremena kada je sudac pokazao jedanaesterac za Inter, nakon duela Lautara Martineza te Chiere i Tomorija. Još, nakon gledanja VAR-a utvrđeno je da nije bilo kontakta i poništen penal te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:2.

U drugom poluvremenu domaći su preko Messiasa došli do prve takve prilike na utakmici, a samo nekoliko minuta kasnije Džeko je promašio u situaciji jedan na jedan s Manjonom koji je uspio obraniti udarac napadača Bosne. i Hercegovine.

Najbolju priliku za smanjenje vodstva Intera Milan je imao u 63. minuti kada je Giro dodao loptu Tonaliju, a talijanski veznjak sa 16 metara pogodio vratnicu.

Nakon ove prilike uslijedio je mirni dio igre, a Interovi igrači su rutinski kontrolirali utakmicu. Pioli je pokušao promijeniti ritam s igračima s klupe, ali nije imao kvalitetnih promjena i vidljiv je nedostatak Rafaela Lea. Utakmica je završila 0:2 za Inter, a plavo-crni će u revanšu za 7 dana imati veliku prednost pred svojim navijačima.