Livnjak Niko Galešić među najboljim igračima kola!

INDEXOV izbor za igrača kola jučer je ponudio najbolje pojedince iz prošlotjednih utakmica, a vi ste svojim glasovima odredili da je bolji od ostalih bio Rijekin junak u pobjedi protiv Hajduka Lindon Selahi. Današnji izbor je izbor igrača 4. kola, kompletiranog zaostalim utakmicama u kojima je Rijeka slavila protiv Gorice 3:2, a Lokomotiva iznenadila Dinamo 3:0.

Index, podsjećamo, nakon svakog kola predstavlja petoricu igrača koji su se istaknuli svojim igrama, a vama prepušta izbor najboljeg glasovima iz kola u kolo. Najbolji igrač prema ocjenama iz ankete dobit će 10 bodova, drugi sedam, treći pet, četvrti tri i peti jedan bod. Na kraju sezone zbrojem glasova doznat ćemo tko je bio najbolji u njoj.

Igor Postonjski (Varaždin)

Varaždin je sezonu otvorio s tri remija, a u četvrtom kolu dočekao Rudeš, tada još pod vodstvom Roberta Prosinečkog. Stigla je prva pobjeda u sezoni, bilo je 2:0 golovima koje su postigli Fran Brodić u 57. i Igor Postonjski u 77. minuti. Gol Postonjskog i danas je kandidat za najljepši gol sezone. Postignut je s 30 metara u gornji lijevi kut, a veznjak Varaždina u tom se ogledu istaknuo sjajnim rješenjima u obrani, pa je imao i tri oduzete lopte, dva presijecanja, jedan blokirani udarac, ali i jedno ključno dodavanje i sedam dobivenih duela. Bio je siguran u predaji dugih lopti (6/8).

Marko Livaja (Hajduk)

Poništen gol na početku utakmice i promašen jedanaesterac, tako je otvorio utakmicu. U drugom dijelu je briljirao s dva gola, ali i nekoliko majstorija koje statistika ne pokriva. Ono što se iz nje vidi bila je sigurnost u duelima na tlu (5/7), preciznost u predaji dugih lopti (4/6) i dva ključna dodavanja. Unatoč neefikasnom ulasku u utakmicu, bila je to jedna od boljih predstava Livaje u sezoni.

Duje Čop (Lokomotiva)

Neki su ovu utakmicu opisali kao utakmicu njegovog života. Napadač Lokomotive uništio je klub u kojem se proslavio i koji ga je ljetos odbacio hat-trickom na Maksimiru, kojim je postao prvi igrač u 32 godine SuperSport HNL-a koji je zabio tri gola za pobjedu protiv Dinama na Maksimiru. Do utakmice s Dinamom ove sezone imao je ukupno 3 udarca na gol, od čega 2 u okvir gola i 0 golova. Napadač koji je u zadnjih pet i pol sezona ukupno zabio 12 golova sve je naplatio u ovoj utakmici s 5 udaraca, 4 u okvir i 3 povijesna gola.

Niko Galešić (Rijeka)

Gorica je povela 2:0 na početku, Riječani su se vratili s dva gola Marka Pjace, a za pobjedu 3:2 je zabio on u 89. minuti. Osim pobjedničkog gola, bio je vrlo čvrst u zračnim duelima (5/6) i sjajan obrambeno s devet otklonjenih opasnosti.

Kristijan Lovrić (Osijek)

Bila je to njegova vrhunska izvedba u utakmici s osam golova u remiju Istre i Osijeka. Zabio je iz penala u 58. minuti, asistirao Darku Nejašmiću za prednost 4:2, osvojio jednu i presjekao jednu loptu, imao tri ključna dodavanja i 14/15 točno predanih lopti.