LIGA NACIJA: Santarelli je debitirao pobjedom

liga nacija: santarelli je debitirao pobjedomliga nacija: santarelli je debitirao pobjedom

Srbija – Belgija 3:1 (14:25, 25:16, 25:17, 25:22)

odbojkašice Srbije svladale su Belgiju u prvom kolu skupine 2 Lige nacija u Ankari. Nakon što su izgubili prvi set, dodali su gas i donijeli trijumf debiju novog trenera Danielea Santarellija.

Belgijci su vrlo efikasno počeli susret i poveli s 4:0. Kasnije su došli do maksimalnih šest bodova prednosti. To su održali i rutinski priveli kraju prvi dio utakmice.

Srbija na početku drugog seta nije dopustila suparniku da se odlijepi. Naše djevojke povele su sa 4:2. Zatim su zadržali vodstvo od maksimalnih tri boda razlike.

Zatim su serijom 5:0 tu prednost povećali. Belgijanci su uspjeli smanjiti na 24:16. Naše odbojkašice odmah u sljedećem poenu stavljaju točku na drugi set.

Srbi bolje otvaraju treći dio utakmice, te dolaze do prednosti od 8:4. Od tada su protivnike držali na maksimalno 7 poena viška. Kao i u drugom setu, dopustili su protivnici tri vezana poena, ali su već imali prednost za potpuni preokret.

Četvrti set počeo je u izjednačenom ritmu, a Srbija je u prednosti. Belgija je potom izjednačila 5 poena i povela 10:6. Kasnije su naše dame uspjele to poništiti, te izjednačile na 14:14. Od tada se igra u serijama.

Uspješniji su bili Srbi, koji su susret riješili s četiri uzastopna poena.

Srbiju je predvodila Ana Bjelica s 21 poenom. Sara Lozo imala je 19, a Katarina Lazović 13 poena.

U belgijskoj momčadi istaknuo se maestralni Britanac s čak 31 poenom. Marlis je bio jedini dvoznamenkasti igrač sa 16 poena.

Sljedeću utakmicu Srbija igra sutra protiv Tajlanda od 12 sati.