LIGA NACIJA: Promašili su veliku prednost, pobjedu Srbije u drami

Srbija – Argentina 3:2 (25:16, 25:18, 17:25, 12:25, 15:6)

odbojkašice Srbije upisale su prvi trijumf u ovogodišnjem izdanju Lige nacija. Nakon pet setova svladali su selekciju Argentine, iako su imali dva seta viška. Na kraju su u toj pauzi bili bijesni.

Utakmica je počela ujednačenim tempom. Naš tim je prvi došao do opipljive prednosti od 6:3. Kasnije je Argentina izjednačila i izjednačila na 12:12.

Srbija je nalet odbila s tri boda u nizu. Zatim su poveli s 19:15. Naši odbojkaši su došli do pobjede nakon dva vezana poena i velikih 21:16 u završnici prvog dijela utakmice.

Bio je to dio serije furioznih 6-0, s kojima je Srbija dobila prvi set u svoju korist.

Drugi set počinje igrom poen za poen. Tada Srbija pravi seriju od 3:0 i odvaja na 11:7. Naša selekcija je također dobila 6 dodatnih bodova. S tri poena u nizu Srbi su stigli do uvjerljivih 21:13.

Oni su rutinski priveli set kraju za 2:0.

Srbija je prva dva poena osvojila na startu trećeg seta. Vodili su 3:1, ali je Argentina preokrenula na 5:3. Suparnici naše momčadi zadržali su prednost na 3 boda.

Argentinci su ubrzali tempo, dosegnuvši maksimalnih 18:9. Naši su se uspjeli približiti na 19:14. To nije bilo dovoljno, a Argentina je prepolovila vodstvo Srbije u setovima.

Bolje su otvorili četvrti dio utakmice poveli sa 5:2. Kasnije su imali nedostižnih 13:7. Bio je to i plus 8 za Gaučose. U ovom setu bili su puno uvjerljiviji. Imali su prednost od čak 12 poena.

Tako su ovaj meč odveli u tiebreak. Srbija na startu pobjeđuje 3:1. Potom su postigli devet poena za velikih 12:2. Tada su Argentinci vezali dva boda.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Miran Kujundžić sa 14 poena, dok je Nemanja Mašulović imao 12.

Luciano Palonski, predvodio je Argentinu s 18 koševa. Manuel Armoa, imao je 13 poena.

Sljedeću utakmicu Srbija igra sutra od 19 sati protiv Njemačke.