LIGA NACIJA: Pobjeda Srbije na startu

Srbija – Bugarska 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20)

odbojkašice Srbije pobijedile su Bugarsku u prvom susretu Lige nacija u Ottawi.

Nakon izgubljenog prvog seta zaigrali su bolje i slavili. Susret je obilježila serija, gdje je naša selekcija prošla bolje.

Bugari su startali s 5:0. Tek tada je Srbija uspjela izjednačiti prve bodove i smanjiti na 5:2. Tada su suparnici naše momčadi nastavili održavati maksimalnih +5.

Na kraju seta Srbi su imali seriju 4-0, ali nedovoljno. Bugarska ga je rutinski privela kraju.

Drugi je krenuo u nesigurnijem ritmu. Naši su vodili 6:4, što su protivnici poništili. Srbija je tada povela 13:8.

Ubrzo je bilo +7 za naš tim. Bugari su uspjeli smanjiti na -4. Preslikanim rezultatom Srbija je izjednačila na 1:1.

Orlovi su bolje započeli treći set i poveli s 3:0. Tada je Bugarska stigla samo do minusa. Uspjeli su preokrenuti serijom 4:0 i poveli 17:15. Srbija im se uspjela osvetiti i ponovno povesti.

U finalu su dobili 21:19. Potom su Orlovi iskoristili drugu set loptu i poveli sa 2:1.

U četvrtom setu Srbija je imala 2:0, ali je Bugarska preokrenula na 6:4. Tada se Srbija preokrenula i odvojila na 13:8.

Imale su i naše odbojkašice 19:13. Bugarska je potom smanjila na 22:20 i unijela neizvjesnost.

Srbi su odbili njihov napad pet uzastopnih poena.

S tri u nizu odlučen je set i meč.

Sljedeću utakmicu Srbija igra 9. lipnja u 16:30 protiv Francuske.

Suparnici naše selekcije na turniru u Ottawi bit će i: domaćin Kanada, Argentina, Njemačka, Italija, Poljska.