LIDERI PROTIV BUNDESLIGAŠA: Grifo pobijedio TSC! (VIDEO)

vincenzo grifo

Nogometaši TSC-a poraženi su od Freiburga 3:1 u 3. kolu grupne faze Europske lige. Topolčani su dobro krenuli u susret, a onda je na scenu stupio talijanski napadač.

Njemački predstavnik od početka je bio agresivan. No, to nije pokolebalo domaćine.

Poveli su u 14. minuti susreta. Saša Jovanović je potpomognuto Nemanja Petrović za 1:0. Prije toga primio je izvrsnu dugu loptu po dijagonali.

Tri minute kasnije TSC je imao veliku priliku za povisiti na 2:0. Jovanović je proradio Vulića, ali je veznjak zakasnio u 17. minuti. Freiburg je potom u 21. minuti imao kolosalnu priliku za izjednačenje.

Shalaj je bio sam na drugoj stativi, ali je pucao neprecizno glavom. Kasnije se ozlijedio i morao je napustiti igru. Heller je izjednačio u 38. minuti, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Nijemci su nakon tog trenutka nastavili s napadom. Gunter promašuje nakon ubačaja Griffa. Pred kraj prvog poluvremena igru ​​je napustio i Filip zbog ozljede ramena. TSC je s prednošću otišao na odmor.

Odmah u nastavku Freiburg dolazi do izjednačenja. Vincenzo Grifo realizirao je jedanaesterac u 49. minuti.

Tada su Nijemci zaredali prilike. Pokušali su Griffo i Doan u 52. minuti nakon odbitka Weishaupta, ali su bili neprecizni pred golom Ilića. U 55. minuti im je poništen još jedan pogodak, ali su pet minuta kasnije potpuno preokrenuli. Talijanski napadač ponovno je bio strijelac za 2:1 slobodan udarac.

Dvije minute kasnije Ifet Đakovac je pogodio vanjski dio mreže i propustio priliku za povisiti na 2:2. U 73. minuti bundesligaši su poveli 3:1, a Grifo je postigao hat trick. Koristio ga je Cvetkovićeva greška.

Od 74. minute utakmica ulazi u mirniji tok, a gost privodi susret kraju.

Freiburg u sljedećem kolu 9. studenog gostuje kod TSC-a. Momčad Žarka Lazetića ostaje pri jednom bodu. Nijemci sada imaju 6 bodova. Olympiakos je večeras uspio pobijediti West Ham sa 2:1

TSC-Freiburg 1:3 (1:0)

14′ Petrović – Grifo (p.) 49′, 60′ 74′