More
    VijestiSportLana Pudar osvojila peto mjesto na Evropskom prvenstvu u Kazanju

Lana Pudar osvojila peto mjesto na Evropskom prvenstvu u Kazanju

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je peto mjesto u finalnoj utrci na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Kazanju.

Naša Lana je ponovo pomjerila svoje granice te je finalnu utrku otplivala u vremenu 2:05.89. Podsjetimo, jučer je u polufinalu imala vrijeme 2:07.10.

Pudar je odlično krenula utrku, a na polovini (100 metara) je bila čak druga. Ipak, nije izdržala ritam do kraja utrke pa su je tri plivačice prestigla i Lana je utrku završila na petom mjestu.

Zlato je osvojila Ruskinja Svetlana Čimrova s vremenom 2:04.97. Druga je bila Dankinja Helena Rosendahl Bach (2:05.02), a treća je Ilaria Bianchi iz Italije (2:05.43).

Inače, Lana je bila ubjedljivo najmlađa takmičarka finalne utrke s 15 godina budući da je naredna najmlađa plivačica imala 18 godina. Pobjednica Čimrova ima 25 godina.

Ovo je ujedno najveći uspjeh bosanskohercegovačkog plivanja u seniorskoj konkurenciji, piše klix.ba.