KRALJEVI EUROPSKE LIGE: Sevilla svladala Vučicu na penale i podigla pehar! (VIDEO)

Nogometaši Seville osvajači su ovogodišnjeg izdanja Europske lige. U finalu u Istanbulu trijumfirali su protiv Rome nakon jedanaesteraca. Regularni tijek utakmice završio je 1:1.

Sevilla je imala posjed lopte na svojoj strani u prvih 30 minuta.

Nije joj pomoglo jer je Roma povela iz njenog drugog udarca u okvir gola. Dybala je donio prednost u 35. minuti.

Roma je na odmor otišla s prednošću nakon prvih 45 minuta.

Sevilla je u nastavku stigla do izjednačenja vlastiti cilj Mancini u 55. minuti. Imali su priliku za potpuni preokret. Prvotno je u 76. minuti dosuđen jedanaesterac otkazan nakon konzultacija sa sucima i VAR prostorijom.

Ubrzo se slična situacija dogodila i na drugoj strani, ali također nakon VAR-a nije dosuđen penal za Rome. Potom Jasin Bonu u 83. minuti zaustavljeno Očigledan pokušaj Andree Belottija.

Na kraju se otišlo u produžetke. U prvom nastavku nije bilo većih uzbuđenja. Ni u drugih 15 minuta nije bilo golova. U sudačkoj nadoknadi drugog produžetka, En Nesiri je promašio nakon što je Rui Patricio obranio.

U dubokoj sudijskoj nadoknadi Smalling je zatresao gredu za Vučicu, a potom se nastavilo kazne. Oba srpska reprezentativca s obje strane, Nemanja Matić i Nemanja Gudelj, zamijenjeni su prije izvođenja jedanaesteraca.

Mancini i Ibanez bili su tragičari Rome, a junak Seville i Argentine bio je Gonzalo Montiel sa sedmim naslovom ovog kluba u LE.