Kiks Željezničara, pobjeda Širokog na Pecari

Nogometaši Željezničara i Posušja remizirali su na Grbavici rezultatom 1:1 u okviru posljednjeg 19. kola jesenjeg dijela šampionata, čime su Plavi propustili priliku da se dodatno približe vodećim ekipama.

Iako je Željezničar bio bolji rival u prvom poluvremenu, od početka se dala primjetiti nesigurnost domaće odbrane i dosta prostora za goste, koji su na kraju sasvim zasluženo odnijeli jedan bod.Već u 9. minuti Željo je imao veliku priliku za vodstvo kada je Beganović skrenuo jednu loptu nakon šuta Mekića, ali njegov pokušaj je prohujao preko gola. Samo osam minuta kasnije Beganović je s distance sjajno šutirao, ali je pogodio stativu i to slabijom, lijevom nogom.

Već u 19. minuti Štilić je stavio na muke golmana gostiju Kukića koji je sjajno nogom odbranio njegov udarac, a 60 sekundi kasnije sjajni golman Posušja odbranio je udarac Drine sa svega pet metara nakon prekida.Kazna za promašaje mogla je uslijediti u 34. minuti. Odbrana Želje na čelu sa danas slabim Benderom se poigravala nakon čega se ukazala iznenadna šansa Bobanu, koji je pokušao “bocnuti” loptu preko golmana Željezničara i to je rezultiralo slabim šutem pored gola.

Konačno u 35. minuti Željezničar je poveo. Armin Hodžić je pogodio glavom nakon ubačaja Štilića iz slobodnog udarca, a postigao je gol u trenucima kada se palila bakljada na početku 35. minute u sklopu proslave 35. rođendana Manijaka.Željo je pitanje pobjednika mogao riješiti u sudijskoj nadokandu, ali prosto je nevjerovatno šta su promašili. Sedad Subašić je imao dva šuta i dvije stopostotne šanse u nekoliko sekundi, ali je oba puta promašio s dužine peterca. Jednom je odbranio Kukić, a nakon odbijene lopte šutirao je preko gola.

I onda u 50. minuti Posušje je šokiralo Grbavicu. Golman Bender se nekoliko sekundi poigravao i izgubio loptu na 30 metara od gola, a pogodio je Toni Jović nakon što mu je ostalo da proslijedi loptu u praznu mrežu za 1:1.

U 54. minuti mogli smo vidjeti potpuni preokret, a zamalo je zakasnio Begić na drugoj stativi nakon udarca Jovića koji je u korner skrenuo Bender.Plavi su konačno prijetili u 59. minuti. Mekić je dobio povratnu loptu s lijeve strane i šutirao u nebranjeni dio mreže, ali je jedan od stopera Posušja izvrsno izblokirao u posljednjem trenutku.

Posušje je bilo bolja ekipa u drugom poluvremenu, a do pobjede su mogli u 79. minuti kada je Bender sjajno odbranio udarac Bobana iskosa i do kraja je ostalo neriješeno 1:1.

U sudijskoj nadoknadi Luka Malić je dobio drugi žuti karton i Željezničar je okončao meč s deset nogometaša.

Željezničar će na otvaranju proljetnog dijela sezone gostovati Igmanu, dok je Posušje domaćin Leotaru.

U istom terminu susret na Pecari igrali su Široki Brijeg i Tuzla City, a domaći su slavili rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Bagarić u 60. minuti.

Rezultati i strijelci:

Željezničar – Posušje 1:1 (Hodžić 35′ / Jović 50′)

Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (Bagarić 60′)

Objava Kiks Željezničara, pobjeda Širokog na Pecari pojavila se prvi puta na Gol.ba.