Kecmanović izbacio prvog nositelja, preokret Zvereva i polufinale (VIDEO)

Srbijanski tenisač Miomir Kecmanović nije uspio izboriti finale ATP turnira u kineskom Chengduu.

Nakon dobrog starta, četvrtfinale je izgubio s 2:1 od Alexandera Zvereva, prvog nositelja i 10. igrača svijeta.

Po setovima 7:5, 5:7, 2:6

Utakmica je počela sigurnim servisima. Potom u četvrtom gemu Kecmanović pravi prvi break za 3:1. Odmah je uzvratio njemački tenisač.

Srbijanka je u 11. igri napravila novi break i odličnim povratkom na break loptu osvojila prvi set.

Drugi dio igre počinje breakom Zvereva u trećem gemu. Iako je Kecmanović imao priliku za ribbreak, Nijemac nakon četiri gema vodi 3:1, kao i Miomir u prvom setu.

Potom je uslijedila serija naše igračice koja je osvojila tri gema i breakom u osmoj igri izjednačila na 4:4. Potvrdio je to za potpuni preokret i vodstvo 5:4.

Potom dopušta Zverevu da napravi break kod 5:5 i onda to potvrđuje za izjednačenje u setovima.

U trećem je krenuo uvjerljivo i poveo 2:0. Potom je napravio novi break za 5:2, a Kecmanović je potpuno posustao. Na kraju je to Zverevu bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Protivnik njemačkog igrača u tom kolu bit će Grigor Dimitrov (Bugarska) ili Christopher O’Connell (Australija).