KAKVA VEČE ZA PARTIZAN: Uvjerljiva pobjeda na startu Superlige uz dva debitantska pogotka bonus igrača (VIDEO)

Nogometaši Partizana uspješno su započeli novu sezonu pošto su u prvom kolu Superlige Srbije uvjerljivo svladali Javor u Ivanjici sa 4:0.

Posebnu draž ovoj utakmici daju dva debitantska pogotka bonus igrača Mihajla Petkovića i Sameda Baždara.

Prva velika šansa viđena je u 9. minuti, kada je Slobodan Urošević glavom nakon kornera šutirao iz šesnaesterca, ali je lopta odskočila i završila pored stative.

Tri minute kasnije u izglednoj prilici našlo se novo pojačanje crno-bijelih Aleksandar Filipović, koji je ušao u peterac, ali nije uspio okruniti akciju svog tima.

U 14. minuti zaprijetili su i domaći, ali se nekadašnji igrač crno-bijelih Eliomar nije snašao i glavom izbacio kako treba.

Domaći vratar Velimirović uspio je spriječiti prvi opasniji pokušaj debitanta u redovima Partizana Mihajla Petkovića, koji je gađao bliži kut, nakon što se namjestio za udarac na rubu šesnaesterca.

U 18. minuti ponovno je bilo opasno pred vratima gostiju, ali je Filipović uspio intervenirati iako je obrana njegove momčadi bila uhvaćena na krivoj nozi.

Riccardo, prošle sezone najbolji strijelac momčadi Ilije Stolice, probao je svoj udarac u 21. minuti. Pokušaj nije bio loš, ali lopta je ipak otišla pored gola.

Konačno su crno-beli poveli u 22. minutu, golom mladog Petkovića, koji ovoga puta nije propustio priliku da se na svom debiju upiše među strelce. Pucao je negdje oko ruba šesnaesterca, ovoga puta dalji kut, a vrataru Javora nije bilo spasa.

Partizan je umalo koštala pogreška najvećeg pojačanja Svetozara Markovića, kada je Gigić pao u šesnaestercu gostiju, ali je sudac ocijenio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Javor je nastavio nadmetanje s favoritom, a u 35. minuti vratar Nemanja Stevanović morao je dobro obraniti udarac Eliomara s oko 25 metara. Novu priliku imao je Luković, koji je u 40. minuti nadskočio Filipovića, ali nije dobro kontrolirao loptu.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Mennig je pokušao na atraktivan način, škaricama, ali nije uspio biti precizan.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Stevanović je spasio svoju momčad, koji je blokirao dva pokušaja Nogometaša Javora, nakon velike pogreške novaka Andradea koji je izgubio loptu na sredini terena.

Partizan nije smanjivao tempo nakon povratka na teren, a strijelca prvog pogotka u 57. minuti zamijenio je još jedan mladi Nogometaš Samed Baždar, što će se pokazati simbolično vrlo zanimljiva promjena jer je i sam zabio gol. u 77. minuti, čime je utakmica definitivno stavljena na kraj. Nakon sjajne akcije dobro je proradio Filipović, što mladi igrač nije promašio i sa 6-7 metara matirao vratara Velimirovića za svoj debitantski pogodak.

U 59. minuti veselili su se gostujući Nogometaši nakon akcije dvojice igrača Zelenortskih ostrva, Andradea i Ricarda, ali je nakon provjere VAR sustavom utvrđeno da je tom prilikom došlo do ofsajda pa je pogodak poništen.

No, deset minuta kasnije nova desetka Partizana Bibras Natho primio je loptu u šesnaestercu, a onda si stvorio priliku za udarac i udvostručio prednost svoje momčadi.

U 92. minuti Ricardo Gomes je fauliran u šesnaestercu gostiju, a upravo je on s bijele točke preuzeo odgovornost i ipak se upisao među strijelce u ovom dvoboju, za konačnih 4:0.

JAVOR (4-4-1-1): Velimirović – Dolmagić (od 72. Salihović), Obradović, Petrović, Grabež – Nikolić, Marčić, Eliomar (od 57. Campbell), Gojković (od 64. Maletić) – Luković (od 64. Ivelja) – Gigić (od 64. Odueni ).

PARTIZAN (4-3-3): Stevanović – Filipović, Marković (od 85. Vujačić), Saničanin, Urošević – Zdjelar, Andrade (od 85. Šehović), Natho (od 71. Lutovac) – Menig (od 71. Terzić), Petković (od 57. Baždar), Ricardo.