Jovanović nakon Bayerna: Znam da nije bilo sjajno, ali uspjeli smo

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Bayern rezultatom 78-72 i tako ostvarili prvu pobjedu u ovogodišnjoj Euroligi.

Bila je to ujedno i prva pobjeda u karijeri Vladimira Jovanovića na ovom natjecanju.

Hvala navijačima na nevjerojatnoj podršci, davali su nam energiju u ključnim trenucima. Čestitke i mojim igračima, imali smo težak period iza nas, bila je ovo važna utakmica. Krenuli smo dobro, onda smo imali problema, Luka se nažalost ozlijedio, a kao što sam rekao, teško smo našli način da odgovorimo na njihovu energiju, pogotovo u drugoj četvrtini. Važna pobjeda za naše samopouzdanje, siguran sam da ćemo u narednom periodu biti sve boljirekao je Jovanović.

Završnica meča bila je konfuzna i umalo koštala crveno-bele.

Trenirali smo navijačke živce, nije bilo dobro, ali utakmica je bila bitna, ali to se osjetilo pet minuta do kraja kada je bilo 12 razlike, nismo uspjeli. Nažalost, dosuđena su tri bacanja, igralo se na dvije i pol lopte, čak i u finišu kada je bilo dovoljno ubaciti griješili smo, poput Bentila koji je poklonio loptu. Bentil nije trenirao posljednja tri dana, bio je bolestan tri dana, uzimao je infuziju, Vildos je igrao od ozljeda, Marković ima veliki problem i u 21 minuti se fizički mučio da pomogne ekipi, Nedović je imao jednu ili dva treninga s ekipom. Nismo prije pričali o tome, ali to je činjenica, svaka čast dečkima na energiji i timskoj igri, ostali smo bez golova u četvrtoj minuti, imali smo problem s visokim igračima. Za Luku ćemo znati tijekom noći, sve su to stvari koje su utjecale na izgled i igru ​​momčadi, tada smo pali s energijom. Ali uz podršku navijača i energiju igrača uspjeli smo. Znam da nije bilo sjajno, ali uspjeli smo.

Nedović se vratio i dao veliki doprinos pobjedi.

Nedović je neplanirano odigrao 21 minut, tako da će sve biti u redu. Moramo voditi računa o zdravlju igrača, svih. Bentil je toliko igrao, veliki je to napor, imamo nekoliko dana da se oporavimo i pripremimo za važne utakmice i u Aba ligi i u Euroligi.

Dotaknuo se igre Wildosa i njegove minutaže.

Ne brinem se za Wildosu, već je umoran, ne može više, gledamo ga odmoriti i spremiti za sljedeće utakmice. Rotacija je takva kakva je, situacija je takva kakva je, danas je bilo bitno da se dečki dodatno potrude, što su i napravili. Imamo vremena za odmor, imamo dobar liječnički tim, siguran sam da će se oporaviti.

Kakva je situacija s Ilićem i Kuzmićem?

Ilić je počeo s treninzima, bit će u konkurenciji za sljedeći susret, kao i Kuzmić kojeg je mučila ozljeda, ali je spreman još neko vrijeme. Čekali smo Nemanju, nije spreman, ali je pomogao momčadi do važne pobjede, očekujem isto i od ostalih igrača. Nemanja je došao i ono što je trebala biti njegova uloga, dio napadačke strategije temelji se na njegovim kvalitetama. I on i Luka donijeli su kvalitetu više, rasteretili neke momke da mogu igrati uloge koje im trebaju i vjerujem da ćemo u narednom periodu biti bolji, ali prije svega da će nas služiti zdravlje.

Obrana?

Nisam od onih trenera koji gledaju bodove kako smo igrali, broj bodova ovisi o puno faktora. Nemam dojam da smo igrali s manje napora protiv
Panathinaikos, trud je bio na najvišoj razini, bilo je trenutaka kada smo pokušavali, ponekad nismo bili ni kažnjeni iako je bilo grešaka. Bilo je fenomenalnih obrana, a oni su sjajno šutirali. Što je dobra obrana? Kada ispunimo zadatke koje smo postavili prije utakmice, uglavnom sam zadovoljan učinjenim što se tiče pripreme utakmice.