IZVJEŠTAJ: S pola snage za prolaz dalje

Velež je uspješno okončao gostovanje u Tešnju, savladavši TOŠK rezultatom 0:2 (golovima Anđušića i Zajmovića), čime je izborio plasman među šesnaest ekipa koje nastavljaju takmičenje u Kupu Bosne i Hercegovine.

Amar Osim je meč započeo sa kombinovanim sastavom, koji, po izuzetno teškom terenu, u prvom poluvremenu nije uspijevao probiti odbranu Tešnjaka, koji su u par navrata uspjeli i zaprijetiti golu Jovičića. U nastavku su Rođeni ubacili u brzinu više, a ulaskom Anđušića, Zajmovića i Dejanovića, igra prema naprijed postala je tečnija, te je Velež uskoro nametnuo ritam koji je domaćima bilo teško pratiti. Rezultat toga bio je i gol Nemanje Anđušića iz 73. minute utakmice, da bi, nakon velike greške domaće odbrane, tačku na susret na Lukama stavio Dženan Zajmović golom za 0:2 u 87. minuti. Treba napomenuti da su priliku da nastupe od prve minute danas dobili mladi Đanis Gosto i Stefan Barou, a u finišu utakmice u igru je ušao i Samir Radovac, što je svakako ohrabrujuće pred utakmice koje do kraja polusezone čekaju Rođene.

Sve u svemu, utakmica u kojoj se domaćin potrudio, i dobrano uspio, predstaviti u dobrom svjetlu, no Velež je dokazao da je kvalitetnija ekipa i sasvim zasluženo izborio plasman u 1/8 finala takmičenja za Kup naše zemlje. U izjavi poslije utakmice, Amar Osim, šef stručnog štaba mostarskih Crvenih, naglasio je da je Velež izraženiju kvalitativnu razliku pokazao tek ulaskom nekoliko standardnih prvotimaca, te dodao:

U Kup takmičenju, uz malo sreće u žrijebu i dobru formu, može se daleko dogurati. Prošli smo prvo kolo, sad su preostali uglavnom premijerligaši, pa čekamo žrijeb i vidjet ćemo šta će nam donijeti.

Veležov strateg kratko se osvrnuo i na subotnje gostovanje Željezničaru, rekavši:

Očekujemo puno više nego danas, odnosno da ćemo odigrati jednu finu utakmicu, biti na nivou i da se onda imamo čemu nadati.

Napomenimo da datum izvlačenja parova 1/8 finala takmičenja za Kup Bosne i Hercegovine još uvijek nije poznat, a takmičenje se nastavlja na proljeće 2023. godine.

izvještaj: s pola snage za prolaz dalje
Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba