IZVJEŠTAJ: Kroz močvaru do novog remija

Fotografija: Facebook FK Sloga Meridian

Jučerašnjom utakmicom u Gabeli, odigranoj u uslovima na granici regularnosti, Rođeni su protiv dobojske Sloge Meridian spustili zavjesu na prvi dio premijerligaške sezone. Kiša koja je padala danima prije, a i cijelim tokom utakmice, pretvorila je teren stadiona “Perica Pero Pavlović” u pravu močvaru, no do odgađanja utakmice nije došlo.

Velež je ipak odlično otvorio ovaj susret i do prednosti stigao već u 9. minuti, kad Vehabović, na dobar centaršut Anđušića, lijepo hvata volej i pogađa mrežu gostiju. Narednih dvadesetak minuta proteklo je uglavnom u pokušajima igrača da odigraju nešto iole smisleno na terenu koji se, kako je utakmica odmicala, sve više pretvarao u ogromnu blatnjavu lokvu. No, i u takvim okolnostima Sloga dolazi do izjednačenja. Igrala se 29. minuta kad jedna duga lopta stiže do Bajrića, na kojeg s leđa natrčava Stevanović i grubo ga ruši, no sudija Bandić se ne oglašava, nijem ostaje i njegov linijski pomoćnik, pa napadač Dobojlija, zaista lijepim udarcem, šalje loptu iza leđa Bogdanovića. Desetak minuta kasnije prilika se ukazala Haskiću, koji je pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola. S rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu između dva poluvremena.

Iako sad već u uslovima na granici regularnosti, Velež drugo poluvrijeme otvara s vidnom željom da se dođe no novog pogotka. Prvu ozbiljnu priliku imao je Zvonić već u 49. minuti, nakon kornera, ali ni njegov šut glavom nije pogodio okvir gostujućeg gola. Uslijedila su još dvije izgledne prilike za Rođene, u obje se našao Haskić, a naročito dobra bila je ona iz 70. minute, kad se našao sam pred golmanom gostiju Trakom, koji uspijeva zaustaviti njegov prizeman šut.

A onda, u 72. minuti, stiže kazna: mladi Jašarević, samo dvadesetak sekundi nakon što je ušao u igru, u buketu igrača najbolje skače na jedan centaršut i pogađa Bogdanovićevu mrežu. Velež svim silama pokušava doći do izjednačenja, što naposljetku i uspijeva pet minuta prije kraja utakmice, također pogotkom rezerviste: Zajmović je svega nekoliko minuta ranije zamijenio Vehabovića, a onda se odlično snašao u šesnaestercu gostiju I poslao loptu u gol kroz noge golmanu Dobojlija, U sudijskoj nadoknadi vremena Rođeni su imali odličnu priliku i da dođu do punog plijena, ali se Pantelić u odlučujućem trenutku okliznuo pred golom gostiju, tako da je konačni rezultat glasio neriješenih 2:2.

Velež tako na zimsku pauzu odlazi sa 24 boda iz 18 odigranih utakmica i pozitivnom gol razlikom od 21:19 odnosno s realnim pretpostavkama da u prvim kolima nastavka izbori poziciju koja bi mu donijela utakmicu više u završnom turnusu premijerligaške sezone.

FK Velež Mostar – FK Sloga Meridian 2:2 (Vehabović 9’, Zajmović 85’ I Stevanović 29’, Jašarević 72’)

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Bajrić, Kvakić, Dejanović (Barou), Blagojević, Zeljković, Ovčina, Vehabović (Zajmović), Anđušić (Pantelić), Haskić

FK Sloga Meridian: Trako, Šaula, Milanović, Stapić, Ristić, Kujundžić, Đorić, Popara, Zajić (Jašarević), Stevanović (Hasanbegović), Basrak

izvještaj: kroz močvaru do novog remija
Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba