Ivanić plesao na Karađorđu, uvjerljiva pobjeda Zvezde

Crvena zvezda slavila je u Novom Sadu protiv Mladosti GAT 0:4, u 13. kolu Superlige.

Prvo poluvrijeme bilo je u znaku Crvene zvezde. Prvu veću priliku imali su u 5. minuti kada je nakon gledanja VAR-a sudac svirao jedanaesterac za prekršaj nad Ivanićem.

Loptu je uzeo Aleksandar Pešić, ali ga je domaći vratar Milojević lako zaustavio.

U nastavku su gosti nastavili s napadima, a već u 12. minuti Mirko Ivanić postiže eurogol za 0:1.

U nastavku je slika na terenu ostala ista, a Aleksandar Pešić propustio je još jednu veliku priliku. Ovaj put glavom s 5 metara na ubačaj Ivanića puca preko gola.

U drugom poluvremenu Mladost je više pokušavala ugroziti gol Crvene zvezde, ali su crveno-bijeli i dalje diktirali tempo. Miloš Milojević napravio je nekoliko izmjena u napadu, a umjesto Pešića i Bukarija u igru ​​su ušli Ben i Katai.

Upravo su ova dva igrača sudjelovala u drugom pogotku kada je Ben dobro proigrao Kataija koji je loptu pospremio u praznu mrežu.

Utakmica je ušla u mirniji dio, a onda je u 84. minuti Crvena zvezda postigla i treći pogodak. Katai je nakon kornera propustio loptu do Ivanića, koji nakon dobrog prijema šalje loptu izvan Milojevićevog gola.

Golovima tu nije bio kraj, već je samo nekoliko minuta kasnije Crvena zvezda došla do novog kaznenog udarca. Ovaj put odgovornost je preuzeo Gelor Kanga koji je bio siguran s bijele točke za 0:4.

Do kraja susreta Mladost je imala dvije izgledne prilike, no u obje je kao pobjednik izašao Borjan.

Nakon ove pobjede Crvena zvezda će biti na prvom mjestu sa 29 bodova iz 11 utakmica, dok će Mladost ostati pretposljednja sa 8 bodova.