IGRA TINJA – OD NADE: Zvezda pobedila Valensiju u Pioniru!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Valenciju rezultatom 92:73 u 31. kolu Eurolige. Crveno-beli su od starta diktirali ritam i zabeležili 14. trijumf u sezoni. Tako imaju teoretske šanse za plasman u Top 8 tri kola do kraja nakon dvije pobjede protiv španjolskih momčadi.

Za domaćine su utakmicu započeli Campazzo, Vildoza, Lazarević, Petrušev i Martin. Valencia je počela s Hermansonom, Radebom, Puertom, Klaverom i Dubljevićem.

Utakmicu je poenima otvorio Facundo Campazzo, a crveno-bijeli su imali početnu prednost od 4:0. Izabranici Duška Ivanovića bolje su ušli u susret. Veći dio prve četvrtine imali su prednost u učinkovitoj dionici. U završnici trećine Valencia je preokrenula i prvi put povela.

I tijekom druge četvrtine niti jedna momčad se nije uspjela odlijepiti. Zvezda je tricama Vildoze i Hollanda uspjela povesti 39:33. Kasnije je Martin na asistenciju Kampaca zakucao i završio seriju 8:0 za 41:33. Zvezda je na poluvrijeme otišla s +5 (46:41)

Kod crveno-belih najefikasniji je bio Hasan Martin sa 7 poena. Najbolji od svih igrača bio je Radebo s 12 poena nakon prvih 20 minuta.

Radebo i Petrušev postigli su po jedan koš na početku drugog poluvremena. U tom dijelu igre Zvezda također stvara mini-seriju i nakon 7:0 dolazi do dvoznamenkaste prednosti 53:43. Valencia je uspjela doći na -5 na kraju trećine. Zvezda sa +7 (69:62) ulazi u posljednju četvrtinu.

Slobodnim bacanjima Jasiela Rivera započela je završnica trećine. Nakon toga crveno-bijeli su napravili seriju od 7:0 i vratili dvoznamenkasti plus koji su imali u trećoj četvrtini (76:64). Valencia je pokušavala utakmicu uvesti u neizvjesnu završnicu. Nakon mini serije i koševa Petruševa i Dobrića, Zvezda je dvije i pol minute do kraja došla do maksimalnih +14 (85:71).

Crveno-beli su potom bez problema priveli meč kraju. Petrušev je trojkom donio +18.

Bio je najefikasniji kod pobjednika s 20 poena. Dobrić je imao 16, a Kampaco koš manje.

Kod Valencije se istaknuo Radebo s 14, a Jones i Harper po 12 poena.

Sljedeću utakmicu dvostrukog tjedna Eurolige Zvezda igra u Villerbanu protiv Aswella. Valencia ugošćuje Žalgiris koji ima ambicije za doigravanje.

Crvena zvezda Meridianbet – Valencia 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11)