IGOKEA JE IMALA ŠANSU: Poluvrijeme bilo dovoljno razbijenom Partizanu da slomi u Laktašima!

Igokea – Partizan 85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Košarkaši Partizana pobijedili su Igokeu na gostovanju u 12. kolu ABA lige. Vrlo efikasan prvi dio utakmice otvorio im je put do 10. trijumfa u regionalnom natjecanju. Laktašani su se vratili u susret, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Partizan je utakmicu otvorio serijom 6:0 nakon trica Smailagića i Trifunovića. Od tada su konstantno održavali plus rezultat tijekom prve četvrtine. Igokea je dobrom igrom uspjela održati priključak. Partizan je prvi dio završio novom serijom +10. Do prednosti je došlo šutem za tri poena kada su crno-beli pogodili pet trica.

Igokea je bolje počela drugu dionicu, uspjevši prepoloviti zaostatak. Nakon 2+1 Lesora Partizan je zaustavio nalet. Izabranici Željka Obradovića vratili su se na dvoznamenkastu razliku tricom Andđušića. Uz bolje postotke šuta uspjeli su domaćinu u Laktašima u učinkovitoj utakmici na poluvremenu dati gotovo 60 koševa. Unatoč tome što je nadmašio Igokeu u skokovima i u broju timskih asistencija.

Briljirao je Kevin Panter s 13 poena i jednim promašenim šutem iz igre. Lesor je skupio 9 poena i tri skoka. Kod Igokee najefikasniji su bili Crawford s 15 i Đorđević s poenom manje.

Pogotkom Tanaskovića otvoreno je drugo poluvrijeme. Domaćini su odigrali odlično i sa dvije serije uspjeli vratiti utakmicu u egal, te su golom Delalića smanjili na 71:68. Ali i zahvaljujući greškama i izgubljenim loptama crno-bijelih. Partizan je na taj nalet odgovorio serijom 5:0 i na odmor otišao s +8 uoči četvrte četvrtine.

Otvorio ju je Marko Yoshilo. Partizan je uspio održati dvoznamenkastu razliku. Bilo je praznih minuta za obje momčadi, koje je Crawford završio slobodnim bacanjima. Igokea je u finišu napravila seriju 7:0 i došla do 86:83 u korist Partizana. Crno-beli su potom materijalizovali greške Dragana Bajića i u poslednjoj minuti konačno prelomili utakmicu, a to je potvrdio Kevin Panter trojkom.

U završnici poluvremena najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je kapetan Panthera koji je zajedno s Nanellijem imao 18 poena. Čak 48 ukupnih poena Crawforda (26) i Đorđevića (22) nije bilo dovoljno Igokei.

Partizan će sljedeće dvije utakmice biti domaćin, prvo Bayernu, a nakon Nove godine Zadru. Ekipa Igokee se bori za dalji plasman u FIBA ​​Ligu prvaka protiv Hapoel Holona, ​​a prije toga ima susret sa Studentskim centrom.