Hrvatska se pobjedom oprostila od Eura: Kuzmanović imao utakmicu za povijest!

HRVATSKA je u svojoj zadnjoj utakmici na ovogodišnjem Europskom prvenstvu pobijedila domaćina Njemačku 30:24. Susret je obilježio čudesni hrvatski golman Dominik Kuzmanović, koji je imao 22 obrane iz 46 udaraca (48%). Treba reći da utakmica nije bila od prevelikog značaja ni za jednu reprezentaciju jer je Njemačka već osigurala polufinale, dok se Hrvatska nije mogla pomaknuti sa zadnjeg mjesta, no izabranici Gorana Perkovca barem su uspjeli pobjedom završiti nastup na Euru.

Egal u prvom poluvremenu, čudesni Kuzmanović donio prevagu u drugom

U prvom poluvremenu igralo se dosta izjednačeno s čestim promjenama vodstva. Hrvatska se u 25. minuti uspjela odvojiti na prednost od tri razlike, no do kraja poluvremena Njemačka je napravila seriju 4:0 i uz minimalno vodstvo (14:13) otišla na predah.

U sličnom tonu nastavilo se i na startu drugog poluvremena, no zatim je i dotad sjajni Kuzmanović ubacio u još jednu brzinu više te je nestvarnim obranama omogućio Hrvatskoj da stvori opipljiviju prednost.

Od 45. do 50. minute Hrvatska je napravila seriju 6:0 i pobjegla na nedostižnih 25:19. Do kraja su hrvatski rukometaši bez problema tu prednost i sačuvali. Uz Kuzmanovića, prvo ime Hrvatske bio je Igor Karačić sa šest pogodaka. Po četiri su zabili Domagoj Duvnjak i Luka Lovre Klarica. Nijemce su s četiri gola predvodili Johannes Golla i Sebastian Heymann.

Hrvatska ide kući kao posljednja u grupi

Hrvatska je nastup na Europskom prvenstvu završila kao posljednja u skupini u drugom krugu. Osvojila je tri boda – remizirala je s Austrijom i sada pobijedila Njemačku. U prvom je krugu deklasirala Španjolsku i rutinski svladala Rumunjsku.

Iako je Hrvatska zadnja, drugoplasirana Njemačka ima samo dva boda više. Perkovčeva momčad može žaliti za porazima od Mađarske, a zatim i od Islanda, jer su joj se poklopili svi ostali rezultati te bi susret s Njemačkom bio odlučujući za prolazak u polufinale. Reprezentacija će u akciji opet biti u ožujku, kada će igrati kvalifikacije za Olimpijske igre.

Post Hrvatska se pobjedom oprostila od Eura: Kuzmanović imao utakmicu za povijest! je prvi puta viđen na Grude Online.