HOĆE ELITU: Helios vratio seriju u Čačak!

Košarkaši Heliosa izjednačili su na 1:1 u baraž za popunu ABA lige protiv čačanskog Borca (107:101). U vrlo neizvjesnom i učinkovitom susretu Slovenci su se u finišu uspjeli bolje snaći i produžiti niz.

Većim dijelom prve četvrtine Čačani su bili u zaostatku. Na kraju su uspjeli povesti serijom 9:0.

Ravnopravno je bilo i u drugom dijelu. Borac je na poluvrijeme otišao s prednošću 51:48.

U drugom dijelu susreta nastavila se igra koš za koš. Pred posljednju četvrtinu Helios je imao +2 i 76:74.

U posljednjoj se raspala slovenska momčad. Pogodili su čak šest trica i došli do +6 na nešto više od dvije minute do kraja.

Na kraju su sačuvali prednost i osigurali odlučujuću utakmicu iako je Borac konstantno prijetio.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi Blaž Mahkovic postigao je 31 poen uz 19 poena Buljevića.

U ekipi Borca istaknuo se Đorđe Gagić s 25 poena, uz 13 Novakovića.

Odlučujući susret na rasporedu je 2.5 od 18 sati u Čačku.