Gabrijel Boban donio tri boda Posušju u duelu protiv Sloge

Fudbaleri Posušja danas su u Modriči došli do pobjede protiv Sloge u sklopu 16. kola m:tel Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:1.

U uvodnih deset minuta ovog susreta, uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a onda je uslijedila velika prilika u kojoj se našao Krstovski, ali nije uspio da zatrese protivničku mrežu.

Poslije prilike Krstovskog, Posušje je preuzelo inicijativu na terenu, ali igrači kluba sa Mokrog doca nisu imali pravu priliku, kao ni mogućnost da ugroze protivnički gol sve do 31. minute.

Tada je jedan igrač Sloge oprobao svoj šut sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola gostiju, što je ujedno bila i posljednja šansa u prvom dijelu ovog susreta.

Prvo poluvrijeme meča između Sloge i Posušja je sličilo susretu u Gabeli između Veleža i Leotara, bez ritma i prevelikog uzbuđenja.

Loši uslovi za igru u drugom dijelu ovog meča su stvarali velike probleme ekipama na terenu jer se magla počela spuštati na terenu, pa zbog toga nije bilo pritiska niti od jedne ekipe.

Ipak, prvi udarac u okvir gola je zabilježen tek u 77. minuti, kada su domaći mogli doći do vodstva. Janković je šutirao glavom, ali njegov udarac je odbranio golman gostiju.

I kada su svi očekivali da će doći do podjele bodova, uslijedio je pogodak kojeg je postigao Gabrijel Boban. Igrala se 88. minuta kada je napadač Posušja savladao protivničkog golmana.

Sloga – Posušje 0:1 (Boban 88‘)