(FOTO) Željezničar u fantastičnoj utakmici savladao Tuzla City

U okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Željezničar je savladao ekipu FK Tuzla City sa 4:2.

Susret je počeo odlično za navijače Željezničara, jer je već u šestoj minuti utakmice Santos probio po lijevoj strani i odigrao za Haračića, ali njegov udarac je odbranio Fejzić.

Samo tri minute kasnije nova šansa za Plave, a ponovo se desio isti scenario, Santos je nakon prodora po lijevoj strani vratio Haračiću loptu, ali je on promašio prazan gol.

U 16. minuti utakmice nova šansa za Željezničar, ponovo je kreator bio Santos, ali je udarac Štilića prvo bio izblokiran, a nakon toga je Štilić pogodio stativu.

Nakon pola sata igre Tuzla City je postigla pogodak preko Kuzmanovića, ali je isti poništen odlukom pomoćnog sudije. Međutim, ostaje upitno da li je bilo nedozvoljene pozicije za krilnog napadača gostiju.

Igrala se 33. minuta utakmice kada je Santos izašao jedan na jedan sa Fejzićem, ali je Fejzić bio uspješniji. Sva incijativa i odlična partija Santosa bila je nagrađena u 39. minuti utakmice Brazilac se sjurio u kazneni prostor Nukić je igrao rukom, a penal je realizovao Štilić za 1:0.

Drugo poluvrijeme je počelo još bolje za navijače Plavih. Incijativa se nastavila, a nakon jednog kornera loptu u mrežu je ubacio Hamza Gasal kojem je to bio drugi pogodak ove sezone.

Nije se Gasal tu zaustavio, već je u 53. minuti utakmice postigao i svoj drugi pogodak za 3:0. Ajdin Nukić je i drugi put bio tragičar susreta u 60. minuti.

Nukić je ponovo igrao rukom, ali ovoga puta Štilić je prepustio izvođenje jedanaesterca Santosu koji je pogodio za 4:0 i tako nagradio i svoju fantastičnu partiju. Mogao je Željezničar postići i peti pogodak, ali je udarac Štilića u 69. minuti odbranio Brajlović.

Igrala se 76. minuta utakmice kada je rezervista Smajlagić ublažio poraz Tuzla Cityja i pogodio mrežu Željezničara za 4:1. Ovo je bio drugi pogodak ovog napadača u dvije utakmice u dresu Tuzla Cityja. U 83. minuti utakmice pogodio je i Mladen Veselinović mrežu Plavih nakon slobodnog udarca Mišića koji je pogodio stativu.

FK Željezničar – FK Tuzla City 4:2

Stadion: Grbavica

Gledatelja: 5000

Sudija: Franjo Jelić (Široki Brijeg)

Žuti kartoni: Mulalić, Gasal, Hodžić, Hajdarević (Željezničar); Mehidić, Karić, Mešinović, Nukić, Karjašević, Eleouet (Tuzla City)

Strijelci: Štilić 39‘ – 1:0; Gasal 47‘ – 2:0; Gasal 53‘ – 3:0; Santos 60‘ – 4:0; Smajlagić 76‘ – 4:1; Veselinović 82‘ – 4:2

Željezničar: Bender, Vego, Galić, Cocalić, Drina, Hodžić (Mekić 90.), Hajdarević, Gasal (Šehić 78.), Štilić (Beća 90.), Haračić (Beganović 65.), Santos. Trener: Edis Mulalić.

Tuzla City: Fejzić, Nukić (Eleouet 62.), Kuzmanović, Karjašević, Karić (Veselinović 62.), Mešinović (Smajlagić 46.), Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić, Coulibaly (Ferreyra 62.). Trener: Dragan Jović.