Grad Benkovac jučer, 30. svibnja 2024. godine, svečano je obilježio Dan državnosti Republike Hrvatske uz bogat program aktivnosti koji uključuje tradicionalne igre, sportska natjecanja, svečane ceremonije i koncert. Organizatori su pripremili raznovrstan sadržaj kako bi građanima i posjetiteljima omogućili da zajednički proslave ovaj važan dan.
Na tradicionalni način, na Dan državnosti Republike Hrvatske u Benkovcu okupili su se tenkisti HV i HVO, a jučer su među njima bili i duvanjski tenkisti.
Proslava je započela misom za Domovinu u crkvi Male Gospe u Benkovcu. Nakon mise uslijedilo je svečano odavanje počasti polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred spomenika poginulim hrvatskim braniteljima i spomenika prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu na Trgu dr. Franje Tuđmana. Ova emotivna ceremonija okupila je veliki broj građana, predstavnike lokalne vlasti i udruge branitelja, prisjećajući se onih koji su dali svoje živote za slobodu Hrvatske.


Nakon toga održan je Moto defile s barjacima braniteljskih udruga kroz ulice Benkovca, nastavljajući put prema sportskim terenima stambenog naselja Barice, gdje su započela sportska natjecanja.
Duvanjski tenkisti posjetili su mjesto stradanja Frane Bokanovića – Bebe iz Vedašića, koji je među prvim braniteljima, pripadnicima HV, poginuo 1. kolovoza 1991. izvršavajući borbenu zadaću na prvoj crti bojišta u Miranju Donjem kod Benkovca.

www.tomislavnews.com
Izvor: ( www.tomislavnews.com / Mostarski.info )


