U subotu je u Grudama održan šesti memorijalni rukometni turnir “Željko Mikulić & Zoran Tica”.

Ovaj tradicionalni turnir održava se u veljači svake godine u znak sjećanja na dva čovjeka koji su dali veliki doprinos u razvoju HRK Grude. Svojim dugogodišnjim djelovanjem u upravi kluba aktivno su sudjelovali u svim klupskim aktivnostima te ostavili neizbrisiv trag u klupskoj povijesti. Njihov prerani odlazak je ostavio veliku prazninu, ali i obvezu da ih ne zaboravimo što činimo organizacijom ovog turnira.

Na turniru su sudjelovale ekipe: HŽRK Zrinjski Mostar, ŽRK Ilidža, ŽRK Podgorica i HRK Grude.

U polufinalnim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati:

• HŽRK Zrinjski Mostar – HRK Grude  21:32
  • ŽRK Ilidža – ŽRK Podgorica 2013 30:25

Treće mjesto na turniru osvojila je ekipa HŽRK Zrinjski Mostar koja je bila bolja od ekipe ŽRK Podgorica 2013  i pobijedila rezultatom 41:28. U finalnoj utakmici ekipa HRK Grude je pobijedila ekipu ŽRK Ilidža rezultatom 35:22 i tako osvojila naslov pobjednika.

Titula najboljeg strijelca turnira pripala je Ani Petrović (HRK Grude) s 23 postignuta gola, a najbolja vratarka bila je Džana Sofić (HŽRK Zrinjski Mostar). Za najbolju igračicu turnira proglašena je kapetanica Gruda Karla Lovrić.

Pokale najuspješnijim ekipama i igračicama su uručili sinovi pok. Željka i Zorana, Josip Mikulić i Josip Tica, te član Upravnog odbora HRK Grude Srećko Mikulić.

Prije održanog turnira predstavnici HRK Grude su posjetili grobove pokojnih Željka i Zorana, položili cvijeće i zapalili svijeće.

Grude, 3.2.2024.
6. memorijal “Zeljko Mikulic – Zoran Tica”
Trofeji memorijala
Snimio: Miljenko Karacic

foto: u grudama završen šesti memorijalni turnir “željko mikulić & zoran tica” foto: u grudama završen šesti memorijalni turnir “željko mikulić & zoran tica” foto: u grudama završen šesti memorijalni turnir “željko mikulić & zoran tica” foto: u grudama završen šesti memorijalni turnir “željko mikulić & zoran tica”

Pobjednice memorijala, rukometasice Gruda

Srecko Mikulic predao je pobjedicki pehar kapetanici Gruda Karli Lovric

Josip Tica predao je trofej za 3. mjesto kapetanici Zrinjskog Nejri Pintul

Srecko Mikulic predao je trofej igracice turnira Karli Lovric

Najbolja vratarka turnira Dzana Sofic iz Zrinjskog primila je trofej iz ruku Josipa Tice

Josip Mikulic predao je pehar za 2. mjesto kapetabnici Ilidze Naidi Skaljic

Josip Mikulic predao je nagradu najboljkoj strilikinji turnira Ani Petrovic

Post FOTO: U Grudama završen šesti memorijalni turnir “Željko Mikulić & Zoran Tica” je prvi puta viđen na Grude Online.