(FOTO) Sjajno pojačanje odvelo Slobodu do pobjede nad Sparsom, Borac slavio u Trebinju

Večeras su odigrane dvije utakmice trećeg domaćeg Košarkaškog prvenstva, a Košarkaši Slobode u Tuzli su pružili odličnu partiju i rezultatom 93:84 savladali Spars.

Sloboda je sezonu otvorila sa dva poraza i bila je posljednja na tabeli nakon dva kola, dok je Spars imao maksimalan učinak, pa je bilo jasno da je pred domaćinom težak zadatak. U izjednačenoj prvoj četvrtini, gosti prvi stižu do ozbiljnije prednost (20:13), ali Sloboda se brzo vraća u egal, pa je prva dionica okončana vodstvom gostiju rezultatom 24:22. Kroz cijelu drugu dionicu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali je Sloboda ipak rješava u svoju korist i na odmor se odlazi sa prednošću domaćina rezultatom 39:36.

Ipak, Sloboda nije dugo vodila, Sparsi preokreću rezultat i kontrolišu dešavanja na parketu, a treća četvrtina okončana je vodstvom gostiju od 61:56. Spars potom na otvorenju posljednje dionice dolazi i do svoje maksimalne prednosti u ovom meču (64:56), a zatim se Sloboda brzo vraća i serijom od 10:0 stiže do vodstva. Gosti su se još neko vrijeme držali, a prelomila ih je druga odlična serija Slobode. Sloboda je pri vodstvu 74:73 ušla u seriju 11:0 kojom je riješila susret u svoju korist, a on je na kraju okončan sa 93:84.

Najbolji je kod pobjednika bio Zoran Talley JR, koji je ubacio 25 poena, dodavši tome šest skokova i dvije asistencije. On je u Slobodu zvanično stigao danas. Đorđe Lelić je zabilježio 20 poena i dva skoka. Kod gostiju, najbolji je bio Haris Ćurevac sa 18 poena i šest skokova. Almir Hasandić je zabilježio 16 poena, 2 skoka i pet asistencija.

U drugoj večerašnjoj utakmici, Borac je kao gost savladao Leotar sa 74:68. Banjalučani su meč otvorili serijom 8:0, ali Leotar se brzo vratio. Trebinjski tim se vratio i nakon što je Borac poveo u trećoj četvrtini sa 39:31, a u posljednjoj dionici Leotar je čak imao i prednost od 61:57 i činilo se da bi mogao doći do pobjede. Borac je ipak prelomio uzbudljivu završnicu u svoju korist i ostvario treći trijumf u isto toliko utakmica, dok je Leotaru ovo bio drugi poraz sezone.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Dušan Tanasković sa 21 poenom i 11 skokova, dok je kod Leotara Draško Albijanić zabilježio 20 poena i četiri skoka.