(FOTO) Senzacija u Zenici: Čelik poslije penala eliminisao Sarajeva iz Kupa BiH

Fudbaleri Čelika izbacili su Sarajevo u šesnaestini finala Kupa BiH nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Regularni dio meča okončan je rezultatom 1:1.

Večerašnji meč u Zenici između Čelika i Sarajeva definitivno je donio povratak zeničkog tima na fudbalsku mapu Bosne i Hercegovine, nakon što je Čelik pred 8500 gledalaca uspio dobro namučiti Bordo tim, koji je u utakmicu šesnaestine finala Kupa BiH ušao kao apsolutni favorit, s obzirom na to da je Čelik trenutno trećeligaš.

Zenički tim je od početka do kraja igrao izuzetno hrabro protiv Sarajeva, a čak i kad je Bordo tim bio bolji i imao prednost, Zeničani se nisu predavali i borbenošću i velikim samopouzdanjem su nadoknađivali nedostatak u kvalitetu, koji je bio sve manje vidljiv kako je vrijeme odmicalo.

Prvu ozbiljniju šansu imalo je Sarajevo u 14. minuti kada je Hamza Čataković osvojio loptu na tridesetak metara od gola Čelika, dobro se namjestio i šutirao sa distance, a lopta je zakačila prečku sa gornje strane. Novu šansu Sarajevo je imalo u 29. minuti kada je šutirao Nardin Mulahusejnović, ali i ovaj put lopta je otišla preko gola.

Isti igrač već u 30. minuti ponovo je u šansi, Džafić je lijepo centrirao, a odlično je glavom šutirao Mulahusejnović, no Durmo je vrhunskom intervencijom spriječio goste da dođu do pogotka. Bio je to period igre koji je apsolutno pripao Sarajevu i činilo se da je pitanje momenta kad će Bordo tim stići do pogotka.

To se desilo u 35. minuti nakon lijepe akcije Sarajeva, koju je maestralnim pogotkom krunisao Hamza Čataković fenomenalnim udarcem sa distance. Do kraja prvog dijela, Čelik je imao jednu šansu, ali golman Sarajeva Belmin Dizdarević bio je oprezan u ovoj situaciji.

Sarajevo je bilo apsolutno dominantan tim u prvom dijelu, imalo je blizu 80% posjeda lopte i Čelik gotovo da i nije prijetio. Ipak, na samom otvorenju drugog dijela nastaje totalna ludnica. Čelik počinje igrati ofanzivnije i prijeti u dva navrata. Prvo su domaći pogodili iz ofsajd pozicije preko Šijerkića, a potom je Edin Durmiš pogodio prečku nakon ubačaja sa strane, a uz dosta sreće lopta se od Dizdarevića odbila van granica gola.

Potom je Sarajevo promašilo tri zicera u samo nekoliko minuta. Dva puta je užasno šutirao Mulahusejnović, da bi potom Hamza Čataković pogodio stativu. Sve je to bila uvertira za poravnanje. Odbrana Sarajeva jako loše reaguje u 58. minuti, Karić ubacuje sa strane i lopta u ruku pogađa Nemanju Tomaševića.

Sudija Topuzović pokazuje na bijelu tačku, a siguran izvođač najstrože kazne je mladi osamnaestogodišnji Edin Durmiš, koji je donio apsolutno oduševljenje Bilinog polja.

Sarajevo je brzo moglo do novog vodstva, a rezervista Mirza Mustafić je pogodio prečku. Bilo je to treći put od početka utakmice da Sarajevo pogađa okvir gola. U nastavku meča, Bordo tim ipak nije uspio da se nametne i da igra onako kako se očekivalo od njega. Jeste Sarajevo bilo nešto opasnije, ali nedovoljno da bude dominantan tim i da bude sigurno da mu Čelik neće zaprijetiti.

Do kraja meča, Sarajevo nije uspjelo niti ozbiljnije zaprijetiti zeničkom timu, pa je meč otišao na penale.

U prvoj seriji Ikić je bio uspješan, dok je s druge strane pogodio Durmiš.

Druga serija je počela pogotkom Čatakovića, a s druge strane je pogodio Žuna.

Treća serija je donijela pogotke Ahmetovića sa jedne i Varde sa druge strane.

U četvrtoj seriji promašio je Mirza Mustafić, a sa druge strane pogodio je Eldar Sivac.

Peta serija je donijela na otvorenju penal Muharema Trake, koji je pogodio. Sa druge strane za prolaz je šutirao Aladin Isaković i pogodio za prolaz dalje.

NK ČELIK ZENICA – FK SARAJEVO 1:1 (0:1)
Stadion: Bilino polje, Zenica